Słodowiec spowija mrok. "Ciemność widzę"
2 listopada 2015
- Już chyba tylko "Echo" może nam pomóc. Chodnik prowadzący od Staffa do Gąbińskiej tonie w mroku. A urzędnicy nie chcą nas słuchać - skarżą się mieszkańcy Słodowca.
Kłótnia o P+R Wawrzyszew: "Zabrali tubylcom, oddali przyjezdnym"
Nowy parking park&ride przy stacji metra Wawrzyszew, z którego dumne są władze dzielnicy, to zmora mieszkańców bloków przy ul. Kasprowicza. - Zabrali nam miejsca do parkowania. I oddali przyjezdnym - mówią bez ogródek.
Ignacego Domeyki. A ponieważ nastała jesień i robi się coraz szybciej ciemno, na pieszym trakcie również jest ciemno. - Co z tego, że stoją tu piękne latarnie, skoro się nie świecą? - zastanawia się pani Maria, emerytka, która zgłosiła problem na nasz redakcyjny telefon dyżurny. - Zgłaszamy to w naszym ratuszu, ale nie ma odzewu. Olewają nas, brzydko mówiąc. Urzędnicy w ratuszu są niegrzeczni i czasem z ich tonu wnioskuję, że po prostu im przeszkadzam - dodaje pan Zdzisław, któremu awaryjność latarń bardzo przeszkadza.
Redakcja zwróciła się do ratusza z prośbą o interwencję. Czy będzie lepiej? A raczej widniej? - Za oświetlenie w mieście stołecznym Warszawa odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, poza terenami osiedli, spółdzielni etc. Opisany przez czytelników problem z oświetleniem ciągu pieszo-jezdnego został zgłoszony do konserwatora oświetlenia ZDM - zapowiada Małgorzata Kink, rzeczniczka prasowa bielańskiego magistratu.
Przemysław Burkiewicz
.













































