REKLAMA

Bielany

oświata

 

Sanepid: Fatalne boisko na Arkuszowej

  28 września 2012

Sanepid: Fatalne boisko na Arkuszowej

Długo trwała walka o szkołę na Arkuszowej. Placówkę udało się uratować poprzez przekształcenie jej w szkołę filialną. Dzisiaj podstawówka zmaga się z kolejnymi problemami.

REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 79 im. Zygmunta Sokołowskiego w Warszawie przy ul. Arkuszowej 202 uległa likwidacji 31 sierpnia, w jej miejsce utworzono 1 września filię podporządkowaną organizacyjnie Szkole Podstawowej nr 273 im. Aleksandra Landy przy ul. Balcerzaka 1.

Placówka mieści się w wyjątkowym miejscu, tuż przy granicy Bielan z gminą Izabelin. Uczęszczają do niej zarówno dzieci z obrzeży Warszawy, jak i z miejscowości podwarszawskich. Ostatnio jednak szkoła boryka się z nowym problemem.

- Sanepid stwierdził, że nawierzchnia boiska szkoły przy ul. Arkuszowej jest w bardzo złym stanie technicznym - informuje Aneta Janiszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Według sanepidu, taka sytuacja zagraża bezpieczeństwu dzieci.

Placówka mieści się w wyjątkowym miejscu, tuż przy granicy Bielan z gminą Izabelin. Uczęszczają do niej zarówno dzieci z obrzeży Warszawy, jak i z miejscowości podwarszawskich.
- Co będzie dalej? Czy boisko trzeba będzie zlikwidować? Gdzie zatem będą odbywać się zajęcia sportowe dla dzieci? - martwią się rodzice maluchów chodzących do szkoły przy Arkuszowej.

- Boisko na pewno będzie wyremontowane - uspokaja Zofia Grzybowska, zastępca dyrektora szkoły.

Na czym dokładnie polega problem?

- W części przeznaczonej na boiska do gier, ułożona została wcześniej nawierzchnia asfaltowa, na której odbywały się zajęcia szkolne. Część tej nawierzchni wykorzystywana była jako dojście do budynku szkoły od strony ulicy Arkuszowej. Z uwagi na jej zły stan techniczny podjęta została decyzja o likwidacji asfaltu na terenie szkoły - tłumaczy Tadeusz Olechowski, rzecznik dzielnicy Bielany. Problem jednak udało się rozwiązać, choć w sposób nietypowy: - Wykonane zostanie nowe dojście do budynku od strony ulicy Arkuszowej o nawierzchni z kostki betonowej. Na pozostałej części terenu, przeznaczonego na boiska szkolne, zostanie wykonana nawierzchnia trawiasta - wyjaśnia rzecznik. - Obecnie dzieci korzystają na razie z boiska szkolnego. Jeszcze w tym roku planowane jest jednak wyrównanie tego terenu, a na wiosnę będzie na tym terenie posiana trawa - dodaje rzecznik.

Katarzyna Zawadzka

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe