REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

samorząd

 

Sąd odrzucił skargę Łukasza Lorentowicza. Radny straci mandat?

  27 maja 2022

Sąd odrzucił skargę Łukasza Lorentowicza. Radny straci mandat?
Łukasz Lorentowicz ma ostatnio bardzo trudny czas, źródło zdjęcia radnego: FB Łukasz Lorentowicz

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę radnego Łukasza Lorentowicza na decyzję radnych dzielnicy o wygaszeniu jego mandatu.

REKLAMA

To nie jest dobry czas dla radnego Lorentowicza. Najpierw radni wygasili jego mandat, ponieważ samorządowiec od dawna nie mieszka na Bemowie, ale w jednej z podwarszawskich miejscowości. Nie odbierał lisów poleconych z uchwałą, nie pojawiał się także w dzielnicowym ratuszu, ani na sesjach rady.

Uchwałę urzędnicy Wydziału Obsługi Rady dostarczyli mu więc osobiście, podczas zorganizowanej przez klub Wybieramy Bemowo akcji sprzątania lasu na Boernerowie.

REKLAMA

Sąd nie dał wiary tłumaczeniom radnego

To jednak nie koniec kłopotów Lorentowicza. Jak się dowiedzieliśmy, w tym tygodniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyła się rozprawa w tej sprawie. Bo choć radny nie chciał odebrać listów poleconych z uchwałą wygaszającą jego mandat, to już 23 lutego złożył skargę na decyzję Rady Dzielnicy Bemowo a urząd przesłał ją do WSA. We wtorek sąd wysłuchał obu stron, ale nie dał wiary Lorentowiczowi. Radny tłumaczył bowiem, że swój podwarszawski adres podał przez pomyłkę, podczas składania deklaracji podatkowej. Skarga Łukasza Lorentowicza na decyzję rady została oddalona.

REKLAMA

Dąbrowski będzie mocniejszy?

Radny może się od postanowienia sądu odwołać do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeśli tak zrobi, ostateczna decyzja co do jego przyszłości w tej kadencji samorządu będzie znana za kilka tygodni. Jeżeli NSA utrzyma w mocy decyzję WSA, to Lorentowicz radnym być przestanie. Jego miejsce w radzie zajmie Maciej Ryszkowski. Oznaczać to będzie zmianę układu sił w radzie. Pięcioro radnych będzie mieć będący u władzy klub Bemowo Przyszłości (Jarosław Dąbrowski, Adam Zawistowski, Wiesława Schubert-Figarska, Artur Zygrzak, Maciej Ryszkowski), czworo opozycyjne Wybieramy Bemowo (Marta Sylwestrzak, Jarosław Oborski, Robert Podpłoński, Krystian Barciński). Umocni to koalicję radnych z klubu Jarosława Dąbrowskiego (Bemowo Przyszłości) z Koalicją Obywatelską.

CIA

.
 

Komentarze (3)

# Popiel

27.05.2022 23:07

To po co go po lesie ganiali, żeby mu uchwale wreczyć, jak on sie od niej odwołał? Skoro to zrobił, to chyba logiczne, że otrzymał uchwałę i nadał bieg sprawie. Dziwne działanie urzędu na 2 dni przed rozprawą w WSA

# sflustrowany

28.05.2022 10:57

Jakie to jest żenujące... Skoro uciekał to miał coś na sumieniu albo nie wierzy w sądy. Polityka schodzi na dno. Koalicyjki, klubiki, towarzystwo wzajemnej adoracji. Przepala energię na rzeczy nieistotne dla społeczności zamiast działać na jej rzecz. I to wszystko za naszą kasę...

# shoor

30.05.2022 11:10

Demokracja jest mydleniem oczu tłumowi, tak jak g_ównomedia są środkami maniulacji a nie informacji.
Ile razy w życiu oddajesz głos? Dwadzieścia?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA