REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0
Wola

różne »

 

Rysunek siedmiolatki wzniesie się nad Wolę

  12 czerwca 2019

alt='Rysunek siedmiolatki wzniesie się nad Wolę'
źródło: materiały prasowe

Dzieło siedmiolatki zostanie wciągnięte na wysokość... 140 metrów. To pomysł firmy Skanska.

REKLAMA

mazovia 20250625 2mazovia 20250625 0

Od kilku lat na Woli trwa prawdziwy wyścig deweloperów. Kto zbuduje wyższy, bardziej ekologiczny albo najładniejszy budynek? Kto najbardziej zaskoczy pomysłem na promocję? Skanska postanowiła umieścić na powstającym przy rondzie Daszyńskiego wieżowcu Generation Park obraz 7-letniej Małgosi Podlipskiej, zwyciężczyni konkursu poświęconego bezpieczeństwu.

Wybrany spośród 56 prac obrazek będzie wędrować do góry w miarę postępów prac na kolejnych piętrach, docelowo trafiając na wysokość 140 metrów. Rysunek Małgosi będzie widoczny z dużej części miasta aż do połowy przyszłego roku.

Rośnie wieżowiec

Powstająca przy rondzie Daszyńskiego wieża to trzecia i ostatnia część kompleksu Generation Park. W 140-metrowym budynku znajdzie się 47 tys. m2 powierzchni biurowej, w tym sześć przestrzeni o podwójnej wysokości (tzw. sky-offices).

- Szukając inspiracji wybraliśmy się do Nowego Jorku, słynącego z dobrych wieżowców o ponadczasowej architekturze - mówił podczas inauguracji prac Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci. - Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będą trzy proste bryły i publiczny plac. Taka architektura nie zestarzeje się szybko, a publiczny plac pomiędzy budynkami powinien przyciągać mieszkańców Woli: do kawiarni, restauracji, na spacer, czy po prostu jako skrót w drodze z metra.

(dg)

 

REKLAMA

bck wakacyjny tworczydzielka 2bck wakacyjny tworczydzielka 0

Komentarze (3)

# Wiesia

12.06.2019 17:04

A co ten obrazek przedstawia w temacie bezpieczeństwa?

# gość1974

17.06.2019 01:34

Dołączam się do pytania, zaznaczając, że nie mówimy "w temacie", tylko "w kwestii".
Zapewne rodzice Małgosi P. mieli chody albo byli sponsorami tego i owego.
Rozumiem, że firma usiłuje nas rozczulić używaniem dziecięcych obrazków (to samo zresztą robi budowniczy metra), ale dla mnie jest to wprowadzanie dodatkowych elementów do otoczenia miejskiego, i tak nieprzyjaznego

# gość

17.06.2019 01:38

Skoro już jesteśmy przy generacji (Generation Park) to jako generacja`74 stwierdzam, że kolejne biurowce psują miasto i zabierają mu przestrzeń.
(Tak, jestem warszawianką, od pokoleń).

REKLAMA

mazowsze BO 2025 2mazowsze BO 2025 0
więcej na forum

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

bck akrobatyka 2bck akrobatyka 0

REKLAMA

bck szachy 2bck szachy 0

REKLAMA

koneser lato 2025 3koneser lato 2025 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA