REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Rusza budowa metra. Zmiany w ruchu na Chrzanowie

  29 marca 2023

Rusza budowa metra. Zmiany w ruchu na Chrzanowie
źródło: UM Warszawa

Prace konstrukcyjne przy trzech ostatnich stacjach linii metra M2 wkraczają w kolejny etap. W środę 29 marca robotnicy budujący stację Chrzanów przenieśli się bliżej Szeligowskiej. Z kolei dwa dni później rozpoczną się pierwsze prace, które będą się wiązać ze zwężeniem Górczewskiej przy budowanej stacji metra Lazurowa.

REKLAMA

Na początku roku budowa stacji Chrzanów wymusiła zamknięcie ulicy Rayskiego na wysokości budynku numer 7. Po przygotowaniu zaplecza budowy robotnicy wykonali również wszystkie przyłącza. Wybudowany został tymczasowy dojazd do parkingu podziemnego. Rusza budowa trzech ostatnich odcinków metra. Będą utrudnienia w ruchu Rusza budowa trzech ostatnich odcinków metra
Rusza budowa stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Karolin. Od piątkowej nocy 17/18 lutego mieszkańców Chrzanowa czekają pierwsze utrudnienia w ruchu na Rayskiego. Zmieni się trasa linii autobusowej 249. Prace rozpoczną się także w rejonie ulic Połczyńskiej, Dostawczej i Łęgi.
Teraz czas na reorganizację placu budowy.

Budowa metra pod Rayskiego

W środę 29 marca ok. godz. 9:00, zgodnie z zapowiedziami, ulica Rayskiego została zamknięta na odcinku od ul. Szeligowskiej do budynku nr 7. Mieszkańcy budynku nr 11 wjeżdżają do garażu przez tymczasowy dojazd. Z kolei wyjazd z garażu budynku nr 7 jest dozwolony wyłącznie w prawo, w stronę Batalionów Chłopskich. Objazd tego odcinka prowadzi tak jak poprzednio - z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich i odwrotnie - przez ul. Lazurową.

Utrzymana została także zmieniona trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojeżdżają one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez cały czas budowy stacji metra Chrzanów.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Utrudnienia na Górczewskiej

Niemal bezpośrednio pod obecną pętlą autobusową Os. Górczewska powstaje stacja metra Lazurowa. Dotychczas budowniczowie pracowali wyłącznie na chodnikach. Teraz zajmą pasy ruchu, aby móc wykonać tymczasowy wyjazd z nowo budowanej pętli autobusowej na ul. Górczewskiej, poszerzyć zjazd na istniejącą pętlę autobusową i wykonać tymczasowy chodnik. Roboty na jezdni rozpoczną się w piątek 31 marca około godz. 9:00 i potrwają dwa tygodnie.

Na jezdni ul. Górczewskiej w stronę Powstańców Śląskich utrudnienia wystąpią w dwóch miejscach:

 • 1) Pomiędzy zjazdem na stację paliw a wyjazdem z pętli autobusowej. Zostanie tam wygrodzony trawnik wzdłuż prawego pasa. Kierowcy powinni uważać na ustawione wygrodzenia. Dostępne będą nadal dwa pasy ruchu - po 3,5 metry szerokości każdy. Na terenie zielonym powstanie pas dla autobusów, skręcających na pętlę.
 • 2) Pomiędzy wjazdem na pętlę autobusową a wyjazdem z pętli tramwajowej (przejazdem przez tory tramwajowe). Tu wyłączony z ruchu zostanie lewy pas. Na tym odcinku dostępny będzie jeden pas ruchu i buspas.

  Budowa metra w Warszawie

  Na drugiej jezdni ul. Górczewskiej - prowadzącej w stronę ul. Lazurowej - prace będą toczyły się na tej samej wysokości. Na początku pasa wydzielonego do zjazdu autobusów na pętlę, wygrodzony zostanie fragment o długości ok. 50 metrów. Autobusy będą musiały w tym miejscu zjechać na sąsiedni pas, aby następnie powrócić na swój lewoskręt. Prace na torowisku tramwajowym będą prowadzone nocami, tak aby nie miały wpływu na kursowanie tramwajów.

  (jok)

  .
 •  

  Komentarze (2)

  # Chrzanowiak

  31.03.2023 06:07

  Go, go Power Rangers :D Budować, trzymamy kciuki :). Metro pod nosem to super sprawa, czekamy !

  # jkk

  13.04.2023 16:26

  Ruszyła też budowa w pobliżu wentylatorni przy Coopera, ta ulica również zrobiła się ślepa. Autobus linii 249 zmienił trasę, od Człuchowskiej jedzie Lazurową do Gorczewskiej. Do przychodni pacjenci spacerują około 450 metrów z przystanków koło Kauflanda przy Batalionów Chłopskich. Na dzień dobry a raczej dobry wieczór nie świeciła wczoraj żadna latarnia przy Coopera na odcinku od Batalionów do miejsca rozpoczęcia prac przy wentylatorni, spacerowicze mogli sobie co najwyżej nabić o latarnię guza. Dobre złego początki...
  więcej na forum

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kup bilet

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuBemowo

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA