REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

sport

 

Klucz na boisko aresztowany. "Nie da się"

  30 marca 2023

Klucz na boisko aresztowany. "Nie da się"
Fot. Jarosław Oborski

Są większej i mniejszej wagi problemy. Dla samorządu Bemowa czasami nawet te najmniejsze, jak zamknięta furtka prowadząca na teren boiska przy Szkoły Podstawowej 350 przy ul. Irzykowskiego, mogą być nie do rozwiązania.

REKLAMA

Radny Jarosław Oborski wystąpił do samorządu dzielnicy o otwarcie "nagminnie" zamykanej furtki prowadzącej od strony parku Górczewska na teren boiska pod balonem na terenie Szkoły Podstawowej 350 przy ul. Irzykowskiego.

Furtka ciągle zamknięta

Jak wyjaśnia radny, furtka stanowi główne wejście dla mieszkańców korzystających popołudniami z boiska przykrytego halą pneumatyczną. Strefa relaksu na Jelonkach? Pomysł wraca jak bumerang Strefa relaksu w podstawówce? Pomysł wraca jak bumerang
W ubiegłym roku nie udało się, więc może w tym? Strefa sportu i relaksu na terenie Szkoły Podstawowej nr 350 przy Irzykowskiego to jedna z propozycji do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Bemowa.

- Niestety, od pewnego czasu furtka ta jest zamykana, co bardzo utrudnia komunikację zarówno dzieciom, jak i dorosłym korzystającym z istniejącej tam infrastruktury sportowej. Proszę o jej otwarcie - apeluje Jarosław Oborski.

Wstąp do księgarni

Dozorca na straży

Według wyjaśnień dyrektora szkoły wejście na teren szkoły możliwe jest do godziny 22:00. Do tej godziny zatrudnieni są dozorcy, którzy nadzorują teren podstawówki, a następnie zamykają wejście i opuszczają szkołę. Do 22:00 czynne jest główne wejście do szkoły i na teren szkolny, oddalone od boiska o około 150 metrów.

- Pozostałe wejścia na teren szkoły mają charakter dodatkowy, pomocniczy. Wykorzystywane są w bardzo określonym celu, przy zapewnieniu czasowego nadzoru. Usytuowanie obiektu na działce jest takie, że dozorca nie jest w stanie nadzorować jednocześnie innych wejść do szkoły. Praktyka pokazuje, że pozostawienie ich bez nadzoru zakłóca porządek i bezpieczeństwo na terenie szkolnym - wyjaśnia wiceburmistrz Piotr Kobierski.

Chodzi o bezpieczeństwo

- Wymagane ogrodzenie terenu szkoły wiąże się z koniecznością zapewnienia uczniom pełnego bezpieczeństwa w czasie pobytu w szkole, a także ładu i porządku na tym terenie po zakończeniu zajęć szkolnych, aby w kolejnym dniu, od rana, był gotowy do bezpiecznego wykorzystania przez uczniów - wyjaśnia w imieniu dyrekcji szkoły wiceburmistrz Kobierski. - Takie rozwiązania organizacyjne, wynikające z konkretnych sytuacji i zdarzeń, wypracowane zostały przez radę pedagogiczną w porozumieniu z radą rodziców tej szkoły - dodaje.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# Panjan

31.03.2023 08:02

I tak dobrze, że mają możliwość wejścia głównym wejściem. W SP 150 boisko jest dostępne tylko w ramach akcji "otwarte boiska". Kilka razy w miesiący. Pozostałe popołudnia dzieci mają zakaz wejścia i pogrania w piłkę. Jak byłem dzieckiem spędzaliśmy cały wolny czas na boisku. Nigdy nikomu nic się nie stało. Teraz zakazano korzystania z boisk, a nazwano to akcją "otwarte boiska". Zamykając je przy tym. Tak władze miasta Warszawa troszczą się o dzieci i propagują sport.

# anonim

31.03.2023 20:02

Na terenie szkoły są prowadzone dodatkowe zajęcia np. taniec,treningi piłkarskie więc zamykanie furtek jest dla mnie niedorzeczne.

# InformatykZPłaskostopiem

02.04.2023 22:53

Taaak najlepiej wpuścić i niech dzieciarnia podepcze trawę :/

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA