REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rusza budowa metra. Rewolucja na Bródnie
REKLAMA

źródło: ZTM
KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ


REKLAMA

Rusza budowa metra. Rewolucja na Bródnie

Czas nauczyć się od zera układu komunikacji miejskiej na prawym brzegu Wisły. Na swoim miejscu zostaną właściwie tylko tory tramwajowe.

REKLAMA

Wiemy już którędy pojadą autobusy podczas budowy metra na Bródnie i Zaciszu. Zarząd Transportu Miejskiego nie ukrywa, że prace nad podziemną koleją na wiele miesięcy zmienią codzienne trasy tysięcy warszawiaków a największą zmianą będzie zamknięcie dla autobusów ulicy Kondratowicza.


Pierwsze zmiany

Przed zamknięciem Kondratowicza na bródnowskich ulicach wprowadzone zostaną rozwiązania, mające ułatwić mieszkańcom poruszanie się w czasie budowy metra. Na Matki Teresy z Kalkuty między Chodecką a Wincentego wytyczone zostaną buspasy w obydwu kierunkach. Jezdnia na tym odcinku zostanie specjalnie poszerzona, dzięki czemu zmieni się liczba pasów ruchu i możliwe będzie wytyczenie dodatkowych pasów dla autobusów przy pozostawieniu kierowcom samochodów osobowych po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo na skrzyżowaniu Matki Teresy i Chodeckiej powstanie rondo. W czasie prac zamknięty zostanie odcinek ulicy od Chodeckiej do skrzyżowania z Wincentego. Roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni.

Ponadto buspasy (tylko w jednym kierunku) zostaną wytyczone na Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy), Łojewskiej (w kierunku Łabiszyńskiej) oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku Wysockiego).

Zmiany zostaną wprowadzone również na skrzyżowaniu Matki Teresy, Wincentego i Gilarskiej. Ulicą Wincentego (w kierunku ronda Żaba) będą mogły pojechać wyłącznie autobusy, taksówki, miejski transport osób niepełnosprawnych i pojazdy służb miejskich. Na tej drodze będzie ograniczony także ruch samochodów od Niwy w kierunku ratusza.

Na jezdni łączącej Annopol z Trasą Toruńską zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu (możliwy będzie wyjazd w prawo i lewo na Annopol).

Powyższe zmiany zostaną wprowadzone w weekendy 1-3 oraz 8-10 lutego.


Zamknięcie Kondratowicza

Główne objazdy Kondratowicza zostaną poprowadzone ulicami Wysockiego - Matki Teresy - Gilarska - Jórskiego do Radzymińskiej, Głębocka - Kondratowicza - Młodzieńcza, Wincentego - Borzymowska - Trocka, ciągiem Bartnicza - Wyszogrodzka do Chodeckiej i dalej do Łojewskiej, a także Odlewniczą do Marywilskiej i trasą Toruńską. Zamknięcie Kondratowicza planowane jest na weekend 15-17 lutego.

Ograniczenia w ruchu

Stacja Bródno będzie zlokalizowana wzdłuż Kondratowicza, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Bazyliańską i Rembielińską a skrzyżowaniem z Łabiszyńską. Na czas prac przy jej budowie wyłączone z ruchu zostaną Bazyliańska i Kondratowicza na odcinku od Ogińskiego do Łabiszyńskiej oraz Rembielińska w rejonie skrzyżowania z Kondratowicza (od budynku nr 8 do kościoła św. Włodzimierza).

Jadący od strony Wysockiego będą mogli przejechać przez skrzyżowanie z ulicami Hieronima i Ogińskiego, ale dalej możliwy będzie wyłącznie dojazd do budynków nr 7 po północnej stronie oraz 18 i 20 po stronie południowej. Połączenia z Kondratowicza nie będzie miała Łabiszyńska. Zamknięty zostanie także wyjazd na Kondratowicza drogą prowadzącą wzdłuż bazarku oraz w pobliżu budynków o numerach 4 i 4A-E. Dojazd do tych bloków zostanie poprowadzony tymczasowym połączeniem wybudowanym od strony Poborzańskiej. Od Chodeckiej utrzymany będzie dojazd do budynków nr 25, 27, 27A-B, 29 i 31 oraz wytyczonych miejsc postojowych, część jezdni zajmie jednak plac budowy wentylatorni.

Zamknięte zostaną chodniki i droga dla rowerów po południowej stronie Bazyliańskiej i Kondratowicza. Piesi i rowerzyści będą kierowani na tymczasowe, specjalnie zabezpieczone, przejście i drogę rowerową przez plac budowy po fragmencie południowej jezdni - na drugą stronę jezdni wrócą na wysokości Łabiszyńskiej (w kolejnym etapie budowy ścieżka i chodnik zostaną wyznaczone poza placem budowy). Po północnej stronie ulicy piesi będą mogli przejść chodnikiem wzdłuż ogrodzenia placu budowy, zlokalizowanym na terenie osiedla. Przejście w poprzek placu budowy będzie możliwe na wysokości skrzyżowania z Rembielińską i budynku nr 27, a na wysokości budynku nr 19 wytyczony będzie korytarz w poprzek placu budowy na drugą stronę ulicy. W rejonie kościoła św. Włodzimierza zamknięta będzie również droga dla rowerów po wschodniej stronie Rembielińskiej. Wytyczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ulicy. Przy kościele powstanie natomiast tymczasowy chodnik, którym będzie można dojść do przejścia wzdłuż placu budowy (i dalej do Chodeckiej).

Stacja Kondratowicza będzie zlokalizowana wzdłuż Kondratowicza pomiędzy skrzyżowaniem z Malborską i 20. Dywizji Piechoty WP a skrzyżowaniem z Wincentego. Na czas budowy tej stacji wyłączona z ruchu zostanie Kondratowicza na odcinku od wyjazdu z parkingu przed Szpitalem Bródnowskim do Wincentego. Od Chodeckiej utrzymany będzie dojazd do szpitala i do budynków nr 35, 37, 39, 41 i 43 po północnej stronie ulicy, a także wyznaczonych na jezdni miejsc postojowych. Połączenie z Kondratowicza utracą zaś ulice Malborska i 20. Dywizji Piechoty WP. Dojazd do ratusza będzie możliwy tylko od Wincentego.

Przeorganizowany zostanie ruch na skrzyżowaniu Kondratowicza i Wincentego. Osoby jadące Wincentego od strony Białołęki będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo (utrzymany będzie tylko dojazd do stacji benzynowej) lub w lewo - prosto będą mogły pojechać tylko autobusy, taxi, MTON i pojazdy służb miejskich. Z kolei jadący Kondratowicza od strony Młodzieńczej będą musieli skręcić w prawo w kierunku Trasy Toruńskiej (skręt w lewo będzie możliwy tylko dla autobusów, taksówek, MTON i pojazdy służb miejskich).

W tym rejonie zamknięte będą: chodnik i droga dla rowerów po obydwu stronach Kondratowicza. Po południowej stronie ulicy od wyjazdu ze szpitala do 20. Dywizji Piechoty WP wytyczone zostaną: tymczasowe przejście dla pieszych i droga dla rowerów. Powstanie także chodnik po północnej stronie, łączący Malborską z Kondratowicza.

Jak pojadą autobusy?

Na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy linii 104, 112, 118, 120, 126, 145, 156, 169, 176, 204, 214, 227, 240, 256, 345, 409, 500, N02, N11 i N64. Na Matki Teresy, Wincentego, Chodeckiej, Łojewskiej, Wyszogrodzkiej i Bartniczej wyznaczone zostaną buspasy. Dodatkowo odcinki Wincentego między Niwą a Gilarską oraz Kondratowicza a wjazdem na parking przy ratuszu (tylko w kierunku Matki Teresy) będą przeznaczone wyłącznie dla autobusów.

Pasażerowie z Bródna będą mogli dojechać do Śródmieścia i na Mokotów dzięki nowej linii tramwajowej 41. Składy będą ruszały z pętli Żerań Wschodni i - taką samą trasą, jak linia 1 - pojadą do ronda "Radosława", gdzie skręcą w al. Jana Pawła II i skończą trasę na Służewcu. Linia 41 będzie kursowała w dni powszednie w ramowych godzinach 6.00-20.00.

- Objazdy dla linii autobusowych zostały wyznaczone w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom na czas budowy możliwie wygodne korzystanie z tego środka transportu - zapewnia ZTM. - Autobusy linii 104, 112, 118, 240 i N64 będą jeździły Toruńską do Łabiszyńskiej. 112 i 240 pojadą następnie Łojewską, Chodecką i Matki Teresy do Wincentego. Dla autobusów linii 126, 145, 156 i N02 objazd wytyczono Bartniczą, Wyszogrodzką, Chodecką i Matki Teresy do Wincentego.

Nietypową trasą będą jeździły autobusy linii 169 które, w obu kierunkach pojadą trasą objazdową, zatrzymując się na tych samych przystankach. Dlatego ZTM prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na nazwę pętli, pokazywaną na wyświetlaczu.

Autobusy linii 227, 256, 409 i 500 pojadą ulicami Matki Teresy i Chodecką. Ze względu na możliwe utrudnienia w ruchu autobusy linii 176 będą miały pętlę na przystanku Budowlana. Jednocześnie likwidacji ulegnie linia 376.

Zmienią się również trasy linii 120 i N11 (prosto przez Wincentego), 204 (Łojewska - Chodecka - Wyszogrodzka), 214 (Odlewnicza) i 345 - autobusy skręcą z Łodygowej w Radzymińską i dojadą do Dworca Wileńskiego.

Nie zmienią się trasy autobusów linii 114, 412, 414, 512 i N14.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek

Rusza budowa metra. Rewolucja na Bródnie

źródło: ZTM
KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ

17.01.2019 18:55 #OLlala
Czy nasi włodarze poinformują w końcu mieszkańców Targówka Mieszkaniowego jak będzie wyglądała komunikacja po oddaniu stacji metra budowanych w tym rejonie? Sprawdźcie jak to ma wyglądać, bo nas zaskoczą.
18.01.2019 09:59 #opos
No jak to jak będzie wyglądała? Nie będzie wyglądała...będzie metro i koniec. Taka, wieloletnia tradycja w Warszawie. Metro i przesiadki, im więcej tym lepiej.
21.01.2019 17:25 #Grażka
Niech szanowni organizatorzy napiszą jak teraz bedzie dojazd z petli Askenazego na Bródno na Chodecką złobka, i z powrotem /pracuję na Targówku/bo widzę ze autobus zabrany a samochody nie bedą miały wjazdu z tej strony.
24.05.2019 23:15 #Neutralny Kot
Ja juz wiem że zagłosuję na Karola Karskiego. Solidny kandydat walczący o dobro polski #Popieram #Karskiego
Do samej ciszy wyborczej warto nagłaśniać kandydaturę #Karskiego.
Umacniajmy się w Europie!
https://imgur.com/a/WXClvfW

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA