REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Rozbój na Wrzecionie. Napastnik użył gazu i pałki

  29 marca 2023

alt='Rozbój na Wrzecionie. Napastnik użył gazu i pałki'
źródło: Pixabay

Policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latek używając przemocy wobec dwóch mężczyzn zabrał im pieniądze, słuchawki i statyw do telefonu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w okolicach Szegedyńskiej na Wrzecionie. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zaatakował ich nieznany mężczyzna, który najpierw użył siły wobec jednego z nich, potem gazu pieprzowego, a następnie uderzył jednego z pokrzywdzonych pałką teleskopową.

Napad na Wrzecionie

"Pokrzywdzonym sprawca zabrał pieniądze, słuchawki i statyw do telefonu. Morderstwo na Wrzecionie. Zatrzymano podejrzanego Morderstwo na Wrzecionie. Zatrzymano podejrzanego
Policjanci z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, dokonanie tzw. innej czynności seksualnej oraz rozpowszechnianie filmu z wizerunkiem nagiej kobiety.
O zdarzeniu została poinformowana bielańska policja" - informuje Komenda Stołeczna Policji.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych już kilka dni później sprawca rozboju był w rękach policji.

Kup bilet

Zarzut za rozbój

Po zgromadzeniu przez śledczych materiałów dowodowych 30-latek został doprowadzony do żoliborskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Wobec zatrzymanego na wniosek prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Kolo

29.03.2023 21:23

Zrobili z Wrzeciona slumsy i miejsce kwaterunku różnego elementu, to teraz są skutki. Były dwa hotele, z których zrobiono lokale socjalne robiąc tym samym slumsy. Ten obszar powinien być zagospodarowywany dokładnie odwrotnie, czyli stwarzane winny być zachęty do budowania tam nowych budynków zasiedlanych normalnymi młodymi ludźmi najlepiej z zewnątrz, z innych dzielnic etc. Wytworzylaby się powoli przeciwwaga społeczna. A tak jest selekcja negatywna. Ale oczywiście teraz słyszymy wokoło takie głupoty że podobno mieszkanie to prawo a nie towar i takie tam inne komunistyczne dyrdymały. Ja już przez lata nasłuchałem się o walce klas, sojuszu robotniczo - chłopskim i postępowej siłę przewodniej ZSRR. Obecnie narracja jest identyczna z ta różnica, że ZSRR zastąpiono "europejskimi wartosciami" (cokolwiek to znaczy) i Bruksela. Poza tym te same niedorzeczności w które nikt kto ma zdrowe klepki nie wierzy. I tak w imię ideologii tworzy się na osiedlach slumsy. Jeszcze trochę A nawet policja tam nie wjedzie. Miejsce istotnie mało sympatyczne. A mogłoby być fajne i przyjazne. Mogło... gdyby nie ideologia.

# Wredny Kocur

30.03.2023 15:04

Nie widzę problemu z lokalami socjalnymi innego, niż przydzielanie ich często patologicznym elementom. Osoby powinny być dokładnie prześwietlane - opinia środowiskowa, opinia psychiatryczna, BEZ NAŁOGÓW i kompetencje intelektualne, by szansy, która daje im społeczeństwo nie zmarnotrawiły robiąc meliny i niszcząc lokal. Różnie w życiu bywa.

# Kolo

01.04.2023 00:29

Ja też nie mam problemu z lokalami socjalnymi oraz komunalnymi. Takie też są potrzebne i społecznie konieczne. Chodzi natomiast o proporcje oraz to żeby nie robić monokultury socjalnej w całych budynkach lub osiedlach. Efekt tego będzie taki, że szybko wyniosą się normalni ludzie tam gdzie będzie spokojniej. Jeśli już to należy takie lokale mieszać z innymi żeby nie tworzyć getta. I słuszna uwaga przedmowcy, należy dokładnie sprawdzać komu się takie lokale przyznaje. Żadnych pijakow lub innej patologii albo dysfunkcji społecznej. To chyba się powinno ustawowo uregulować bo samorząd robię z tymi nie radzi ewidentnie. Patologia to do barakow lub kontenerów i tyle. A tu znów się kłania ideologia że przecież menel ma prawo i się mu należy. Nic mu się nie należy. Do barakow i już.

REKLAMA

# Bbjul

03.04.2023 11:27

Wrzeciono to stan umysłu nawet osoby które się sprowadzaja czy to ruscy czy inni Polacy że wsi dostosuwuja się do miejscowego folkloru . Pijaństwo chalasy zasrane trawniki i chodniki wszechobecne robactwo w budynkach.

# Kunta-kinte

03.04.2023 20:59

Bbjul - nic dodać nic ująć...

# Chris

06.04.2023 10:09

Wrzeciono ma fajną lokalizacje, no ale menelia z socjalu rządzi do wielu lat niestety, to widać na kaźdym kroku.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe