REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

bezpieczeństwo

 

Strażacy zmienili siedzibę po 71 latach

  30 marca 2023

Strażacy zmienili siedzibę po 71 latach
źródło: Państwowa Straż Pożarna

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 opuściła swoją historyczną siedzibę na rogu Marymonckiej i al. Zjednoczenia. Wszystko dlatego, że otrzymane niedawno laboratorium na kołach nie mieściło się w garażu budynku na Starych Bielanach. W zamian na Marymoncką przenieśli się strażacy z JRG 2.

REKLAMA

"Wtorek 28 lutego 2023 roku to dla JRG 6 w Warszawie historyczna data. Tego dnia strażacy opuścili swoją strażnicę przy ulicy Marymonckiej" - podał poświęcony działalności straży pożarnej serwis Remiza.pl

Przeprowadzka strażaków

Mieszkańcy Bielan mogli nawet nie zauważyć przeprowadzki, która - co warto zaznaczyć - nie oznacza osłabienia ochrony przeciwpożarowej na terenie dzielnicy. Strażacy opuszczą Młociny. Co powstanie w miejscu starej remizy? Strażacy opuszczą Młociny. Co powstanie w miejscu starej remizy?
W najbliższych latach Państwowa Straż Pożarna dostanie nową jednostkę na rogu Wólczyńskiej i Opłotka. Budynek z lat pięćdziesiątych przestanie być potrzebny.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zdecydowała o zamianie miejsc stacjonowania dwóch jednostek: "dwójki" z Chrościckiego (Włochy) i "szóstki" z Marymonckiej (Bielany).

"To budynek z lat pięćdziesiątych, który co prawda najlepsze czasy ma już za sobą, ale nadal wiernie służy strażakom. Tworzą oni specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego, a więc istotną jednostkę z punktu widzenia strategicznego. W zeszłym roku 'szóstka' otrzymała kilka nowych samochodów, nowy sprzęt, wzmocniono ją także personalnie. I zaczęło robić się ciasno" - informuje Remiza.pl

Zapraszamy na zakupy

Nowy sprzęt strażaków

Ostatnio do remizy na Starych Bielanach trafiła ciężarówka z przenośnym laboratorium, wykorzystywana przez grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Sprzęt o wartości około 12 mln zł stał... pod gołym niebem. Nie mieścił się w garażu budynku wzniesionego w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, dlatego zapadła decyzja o przeniesieniu JRG 6 na Chrościckiego. We Włochach strażacy mają do dyspozycji znacznie nowocześniejszy budynek.

- W JRG 6 pracuje więcej strażaków, więcej sprzętu ma ta jednostka. Z drugiej strony obecna JRG 2, co istotne, ma przede wszystkim większy garaż, a głównie tego potrzebujemy, aby pomieścić laboratorium. Dobrze by było, żeby taki sprzęt nie był wystawiony na działanie warunków atmosferycznych, a tym samym długo nam posłużył - powiedział Remizie.pl mł. bryg. Artur Laudy, zastępca naczelnika wydziału organizacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA