Rondo w Wawrze
31 sierpnia 2007
Od kilku lat zajmuję się tematyką poprawy stanu ulic w Wawrze, a co za tym idzie - bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych korzystających z ulic czy chodników.
Falenica chce nowej linii do metra. Ratusz mówi "nie"
Mieszkańcy Falenicy dzień w dzień odczuwają niedogodności związane z kiepskim połączeniem autobusowym z lewobrzeżną częścią miasta. Lokalni samorządowcy domagają się wprowadzenia dodatkowej linii autobusowej, która dałaby możliwość dojazdu do stacji metra na Ursynowie. Co na to warszawscy urzędnicy?
Jednak z informacji, jakie uzyskałem w Zarządzie Dróg Miejskich, cała inwestycja może przesunąć się na 2008 rok. Opóźnienie to wynika z trudności w pozyskiwaniu terenów pod realizację tej inwestycji.
W tym miejscu wielu osobom, a szczególnie osobom bliskim poszkodowanych, trudno jest zrozumieć targowanie się i przeciąganie sprawy sprzedaży terenów ZDM pod budowę ronda. W opinii wielu jest to przejaw braku odpowiedzialności i lekkomyślności. Przecież taka tragedia może dotknąć każdego, nawet właściciela spornego gruntu. A piratów drogowych w dalszym ciągu nie brakuje. Należy mieć tylko nadzieję, że uda się wreszcie doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca.
Z dalszych informacji uzyskanych w ZDM wynika, że jest on w posiadaniu do-kumentacji projektowej dla budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Patriotów z ul. Bys-ławską i ul. Młodą. Dokumentacja ta jest w tej chwili aktualizowana, a rozpoczęcia robót należy spodziewać się w 2008 roku.
Oprócz tego Zarząd Dróg Miejskich planuje wykonanie w najbliższym czasie w dzielnicy Wawer wymiany nawierzchni bitumicznych jezdni ulic: Bronisława Czecha odc. Trakt Brzeski - Kościuszkowców, jezdnia północna, Bronisława Czecha odc. Wiadukt PKP - Kajki, jezdnia południowa, Rekruckiej odc. Marsa - Korkowa, Łysa-kowskiej - Kaczeńca, odc. Korkowa - Skrzyneckiego, Walcowniczej, odc. Patriotów - Petunii, Żegańska, odc. Patriotów - Pożaryskiego. Budowę zatok autobusowych na ulicy Lucerny - wykonanych zostanie pięć zatok. Przygotowanie dokumentacji pro-jektowej: budowy prawoskrętu z ul. Marsa w ul. Okularową, budowy dodatkowego odwodnienia ul. Skrzyneckiego.
Oj, będzie się działo w Wawrze. Cały ten plan wygląda bardzo obiecująco. A jego realizacja na pewno przyczyni się do podniesienia w znacznym stopniu bez-pieczeństwa na wawerskich ulicach. Należy tylko życzyć sobie i wszystkim miesz-kańcom Wawra wykonania w 100% tego planu.
S. Gajewski.









































