REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Wkrótce remont ronda "Radosława". Zapłacimy co najmniej 5,5 mln zł

  30 marca 2023

Wkrótce remont ronda "Radosława". Zapłacimy co najmniej 5,5 mln zł
źródło: ZDM

Drogowcy otworzyli oferty w przetargu na remont ronda "Radosława", jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań o ruchu okrężnym w Warszawie. Wiadomo już, że samorząd zapłaci za prace minimum 5,5 mln zł. W ramach prac naprawiony zostanie też fragment al. Jana Pawła II, wyremontowane zostaną chodniki, droga dla rowerów i hulajnóg oraz przystanek autobusowy przy Stawkach.

REKLAMA

Rondo "Radosława" jest jednym najważniejszych skrzyżowań o ruchu okrężnym w całej Warszawie. Mieszkańcy oraz przyjezdni korzystają z niego niemal każdorazowo chcąc dostać się na Żoliborz, Bielany, Pragę, Bemowo czy Targówek. Tuż obok znajduje się też jedno z największych centrów handlowych w Warszawie (Westfield Arkadia), liczne biurowce i lokale usługowe. Zburzą 94-metrowy wieżowiec. Chcą zbudować wyższy Zburzą 94-metrowy wieżowiec. Chcą zbudować wyższy
Powszechny Zakład Ubezpieczeń chce rozebrać wieżowiec na rogu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej, który w latach 2000-2022 był jego główną siedzibą. 94-metrowy budynek w centrum Warszawy ma ustąpić wyższej zabudowie. Urząd miasta już storpedował plany budowy przez państwową firmę 150-metrowego wieżowca.
Natężenie ruchu jest więc ogromne.

Rondo "Radosława" do remontu

"Lata intensywnej eksploatacji sprawiły, że stan infrastruktury drogowej zaczął się w pogarszać w szybkim tempie. Prowizoryczne naprawy przestały zdawać egzamin, dlatego zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu kapitalnego remontu" - pisze Zarząd Dróg Miejskich.

W przetargu wpłynęły trzy oferty, które mieszczą się w przedziale od 5,5 do 7 mln zł. Drogowcy zaznaczają, że planowany budżet wynosi 6,7 mln zł, więc jest szansa na przeprowadzenie prac znacznie taniej, niż zakładano. W rzeczywistości nie ma to większego znaczenia, bo warszawski samorząd jest zadłużony, dziura budżetowa ma wynieść w tym roku 4,1 miliarda złotych, a praktyka pokazuje, że zaoszczędzone pieniądze i tak są wydawane.

Kup bilet

Duży remont w Warszawie

Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę w trwającym przetargu, będzie on miał na wykonanie prac pięć miesięcy od momentu podpisania umowy. Planowane prace zakładają wymianę nawierzchni jezdni na całym rondzie. Nowy asfalt zostanie wylany również na wschodniej jezdni al. Jana Pawła (od Stawek do ronda). Droga zostanie wzmocniona przy pomocy siatki szklano-węglowej. Ten rodzaj siatki stosuje się na ulicach o wysokim natężeniu ruchu, a taki właśnie jest na rondzie "Radosława".

"Siatka szklano-węglowa doskonale radzi sobie z siłami powstającymi podczas częstego hamowania czy postoju. Jest również odporna na wysokie temperatury. Dzięki wykorzystaniu siatki szklano-węglowej jesteśmy w stanie znacząco wydłużyć żywotność nawierzchni jezdni. Dzięki szczególnie trwałej i sprężystej strukturze siatka może zapobiec powstawaniu spękań czy trwałych deformacji asfaltu" - pisze ZDM.

Wyremontują drogę rowerową

Drogowcy wyremontują też stare, wysłużone chodniki oraz drogi dla rowerów i hulajnóg. Dziś ich nawierzchnia wykonana jest z kostki brukowej, której w Warszawie już dawno się nie stosuje. W zamian za to piesi zyskają chodniki z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm, a rowerzyści asfaltowe drogi dla rowerów.

"Wymienione zostaną też krawężniki. Na tym nie koniec. Zyskają również pasażerowie transportu publicznego: wyremontowany zostanie przystanek autobusowy przy ul. Stawki" - zapowiada ZDM.

(jok)

.
 

Komentarze (4)

# mmm

30.03.2023 15:35

rondo Babka

# Marian

30.03.2023 19:43

Info dla słoi: rondo Babka

# Wredny Kocur

31.03.2023 13:39

Kibel by tam postawili, bo najbliższy przy Polin, a wstyd za płotem jak menel.

REKLAMA

# Eryk111

01.04.2023 15:57

#Wredny Kocur napisał(a) 31.03.2023 13:39
Kibel by tam postawili, bo najbliższy przy Polin, a wstyd za płotem jak menel.
To idz na stacje benzynowa, daleko masz?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA