REKLAMA

Wola

drogi »

 

Remont Towarowej w tym roku. A wiadukt?

  2 lutego 2015

alt='Remont Towarowej w tym roku. A wiadukt?'

Do planu miejskich remontów wiadukt przy Towarowej jest wpisany od 2002 r. Termin przebudowy ciągle jednak jest przesuwany. W tym roku remontowana ma być sama Towarowa. Charakterystycznie dla miejskich inwestycji: nie w tym samym terminie co wiadukt.

REKLAMA

- Remont ulicy Towarowej znajduje się na liście naszych priorytetów. Naszym celem jest, by okolica nie została sparaliżowana, dlatego prace zostaną podzielone na kilka etapów. Na pewno jednym z nich będzie wylewanie asfaltu we wszystkich miejscach, gdzie powstały dziury i nierówności. Wiadukt grozy na Towarowej: od 12 lat czeka na remont Wiadukt grozy na Towarowej: od 12 lat czeka na remont
Już od dwunastu lat wiadukt nad torami kolejowymi przy ulicy Towarowej znajduje się na liście obiektów wymagających pilnej naprawy, przygotowanej przez Zarząd Dróg Miejskich i Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
A jest tego sporo. Kiedy dokładnie rozpoczniemy prace - tego na razie nie można powiedzieć - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Ulica Towarowa dochodzi do Alei Solidarności, za skrzyżowaniem zmienia się w Okopową. Z drugiej strony, przy granicy Woli z Ochotą, dociera do placu Zawiszy. Właśnie w tym miejscu, gdzie z jednej strony mamy Dworzec Warszawa Ochota, a z drugiej Warszawa Główna i Muzeum Kolejnictwa, stoi zniszczony wiadukt. Od dziesięcioleci nie był remontowany, ma pordzewiałe przęsła i sprawia fatalne wrażenie. Koleje chcą zająć się rozmaitymi remontami w tej okolicy dopiero w roku 2017. ZDM zamierza zgrać to ze swoimi planami.

- W tym roku zmodernizujemy wiadukt, a gruntowny remont zapewne nastąpi za dwa lata - przyznaje rzecznik. Jak zwykle bowiem na przebudowę obecnie brakuje pieniędzy.

- Wszyscy wiedzą, że remont Towarowej, stanowiącej połączenie Woli z centrum stolicy i Bielanami oraz Ochotą, sparaliżuje ruch. Rozdzielenie remontu ulicy i wiaduktu wydłuży ten czas zdecydowanie. Kłopoty podwójne. Ale to u nas normalne - machają rękami zrezygnowani kierowcy.

Do rozpoczęcia remontu Towarowej zostało z pewnością kilka miesięcy. Może uda się usprawnić plany?

mac

.
 

Komentarze (2)

# Obiektywny

02.02.2015 16:58

Towarowa nie dochodzi do al. Solidarności! Kończy się na skrzyżowaniu z Wolską i Chłodną, za tym skrzyżowaniem jest już Okopowa.

# marzyciel

03.02.2015 20:31

Przed remontem i przebudową powinien zostać zbudowany wiadukt nad rondem z Towarowej w Raszyńska , wraz linią tramwajową do Filtrowej ( a może i dalej tunelem w Żwirki i Wigury ).
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy