Reklama olbrzym oszpeciła skrzyżowanie
27 kwietnia 2015
Niemal w samym centrum miasta wyrosło wielkie rusztowanie zbudowane tylko pod reklamę.
Życie w Warszawie przyzwyczaja nas do widoku kolorowych reklam na każdym rogu. Nie dziwią nas już gigantyczne wizerunki pięknych pań i przystojnych panów na fasadach budynków, kiczowate figury bohaterów bajek, które pojawiają się na dachach kiosków, nie wspominając już nawet o mniejszych i większych billboardach. Jest ich tak dużo, że stają się niewidoczne, dlatego marketingowcy prześcigają się w kolejnych pomysłach na przyciągniecie naszej uwagi.
Buda po kebabie wątpliwą ozdobą Górczewskiej
Pawilon po punkcie sprzedaży kebabów przy Górczewskiej od kilku lat stoi pusty. Naokoło co rusz od nowa rosną sterty śmieci, butelek i puszek po piwie. - Pawilon jest w świetnym miejscu i od lat stoi niewykorzystany! A do tego jest obskurny - komentuje Ewa Statkiewicz, radna Woli.
A skoro nie potrafią konceptem, pozostaje rozmiar.
Jednym z takich przebłysków kreatywności jest ogromna konstrukcja, wielkości małej kamienicy, ustawiona przy skrzyżowaniu al. "Solidarności" i ul. Okopowej. Takie obiekty widzi się czasem wzdłuż tras szybkiego ruchu, w centrum miasta to jednak nowość, która szpeci i przytłacza okolicę. Ścian budynków było za mało, trzeba było wybudować niemal kamienicę, żeby zareklamować markę...
Jan Księżyk
.











































