REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Zielone zmiany na Dywizjonu 303. Trwają prace

  13 listopada 2023

alt='Zielone zmiany na Dywizjonu 303. Trwają prace'
Fot. KK

Trwa realizacja zielonej metamorfozy ulicy Dywizjonu 303 na Górcach. Prace potrwają do końca listopada. Co się zmieni?

REKLAMA

Projekt, który miał być realizowany w ubiegłym roku, przewiduje odświeżenie terenu i zasadzenie roślinności między chodnikiem a torami tramwajowymi, na odcinku ulicy Dywizjonu 303 od numeru 113 do 175. Obecnie pas zieleni biegnący wzdłuż ulicy obsadzony jest niskimi, gęstymi krzewami. Autor projektu wylicza ich mankamenty: nieestetyczny wygląd jesienią i zimą, korzystne warunki dla rozwoju populacji szczurów oraz pracochłonne utrzymanie i czyszczenie trawników. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?

Co zmieni się na Dywizjonu 303?

- Na całym odcinku chodnik usytuowany jest między linią tramwajową a ulicą, dlatego miejscami roślinność powinna być wyższa, aby oczyszczać powietrze i zmniejszać wpływ spalin na nasze zdrowie - argumentował autor projektu Konrad Kasprzak. - Roślinność powinna być zaplanowana tak, by nie ograniczać widoczności uczestnikom ruchu i nie stwarzać zagrożenia. W miejscach, gdzie ulica graniczy z chodnikami, roślinność powinna stanowić estetyczny pas zieleni.

W projekcie przewidziano nasadzenie zimozielonych świerków serbskich i wiśni piłkowanych. W sumie przy ul. Dywizjonu 303 pojawi się 40 drzew, a także żywopłot z krzewów liściastych i iglastych. Planowane są też budki dla ptaków i owadów. Drugim ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego dla ul. Dywizjonu 303, który jest właśnie realizowany, jest posadzenie rzadko spotykanego drzewa - grujecznika japońskiego. Koszt obu inwestycji zamknie się w kwocie ponad 235 tys. zł. Prace powinny zakończyć się w listopadzie.

MB

.
 

Komentarze (1)

# Bob de Niro

13.11.2023 20:27

Super. Oby się przyjęło.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA