REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo »

 

Przez ulicę koło Carrefoura: biegiem na migającym zielonym

  5 grudnia 2013

alt='Przez ulicę koło Carrefoura: biegiem na migającym zielonym'

- Przejście przez Powstańców Śląskich koło Carrefoura graniczy z cudem - opowiada nam pani Elżbieta, mieszkanka Nowego Bemowa. - Światła na przejściu dla pieszych są tak ustawione, że stoję tam bez sensu zawsze kilka minut.

REKLAMA

- Nie chodzi tylko o to, że nie ma spójności między światłami na jednej i drugiej jezdni Powstańców - mówi dalej pani Elżbieta. - Chodzi o to, że pomimo dotykania przycisku dla pieszych, trzeba bardzo długo czekać, aż zapali się zielone. Nawet jeśli jezdnia jest pusta, ja stoję i stoję...

Sekunda na przebiegnięcie ulicy

Mowa o skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich. Jest to duże skrzyżowanie z oddzielną sygnalizacją dla skręcających w lewo, a także przejeżdżających tędy tramwajów. Mieszkańcy mówią wprost: - Światła są ustawione źle. Kiedy idę od strony Carrefoura jest taki moment, że zapalają się zielone światła na całej długości przejścia dla pieszych - opowiada pan Andrzej. - Ale ten moment trwa sekundę! Ludzie, którzy znają to skrzyżowanie, często rzucają się wtedy biegiem, żeby jeszcze na migającym zielonym przebiec drugą jezdnię. Najczęściej nie zdążają i biegną na czerwonym. Inni są tak zniecierpliwieni długim czekaniem na zielone, że po prostu wchodzą na jezdnię na czerwonym. Jeszcze inni cierpliwie stoją i wciskają przycisk. I przeklinają.

- Jest tam niebezpiecznie - potwierdza spotkana na miejscu pani Anna. - Sama widziałam, jak kobieta widząc zielone światło na dalszej jezdni, weszła na czerwonym. Ulica wydawała się pusta, ale akurat nadjeżdżali kierowcy skręcający w lewo z Piastów Śląskich. Niewiele brakowało...

Zapraszamy na zakupy

Będzie poprawka do "priorytetu"

Choć ulicą Powstańców Śląskich zarządza Zarząd Dróg Miejskich, za opisywaną sygnalizację świetlną odpowiedzialne są Tramwaje Warszawskie. - Wraz z budową trasy tramwajowej w ul. Powstańców Śląskich od pętli Nowe Bemowo do ul. Broniewskiego wdrożony został system sterowania ruchem z priorytetem tramwajowym. Ponieważ był to projekt innowacyjny w tamtym czasie w Warszawie, Tramwaje Warszawskie były odpowiedzialne za jego utrzymanie - tłumaczy Michał Powałka, rzecznik prasowy. - Prowadzimy obecnie prace diagnostyczne w celu poprawy stanu obecnego. Dodatkowo, w ramach tych prac zostaną wykonane nowe programy sygnalizacji świetlnej na całym ciągu ul. Powstańców Śląskich na odcinku Radiowa - Broniewskiego. Zmiany te obejmują również propozycje mieszkańców w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa sterowania ruchem.

Tramwaje Warszawskie obiecują przyjrzeć się sytuacji na omawianym skrzyżowaniu i podjąć odpowiednie działania.

kz

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# pawel

05.12.2013 08:46

Ten sam problem jest przy przejściu dla pieszych przez Powstańców Śląskich przy Maczka...kiedy idzie się np. od strony Chomiczówki do Carrefoura na Bemowie to przejście przy ogródkach działkowych to jakaś makabra! rozumiem że jest dużo rzadziej używane niż inne ale zapraszam Panów z ZDM i Tramwajów Warszawskich żeby zobaczyli jak się tu przechodzi...podobnie beznadziejnie jest ustawione prawie ciągłe zielone światło dla samochodów skręcających z Conrada w Powstańców! większość osób przechodzi na czerwonym bo inaczej się tam po prostu nie da!!! czy ktoś w ogóle kontroluje to jak są ustawione te światła?

# PunkSkeleton

06.12.2013 09:07

Przecież tam nie dało się przejść już w 2008 roku, kiedy tam pierwszy raz byłem. Przejście przez Powstańców Śląskich od południowej strony Piastów Śląskich to zawsze była masakra.

# klk

06.12.2013 22:23

Prawda ,prawda światła do kitu..kierowcy jadacy z Piastów Śląskich od strony cerfura zasuwają jak wariaci a pieszy też ma zielone..nie raz konczyło sie na faku niestety

REKLAMA

# kolorowanka

09.12.2013 10:38

poczekam;
światła na ul. Powstańców Śląskich przy pętli jedne i drugie tez miały być wzięte pod lupę ze względu na dobro dzieci idących do szkoły. I co i od 3 lat dla pieszych trwają 25 sekund.

# Ada

12.12.2013 13:03

Radar powinien być postawiony przy pszejściu dla pieszych (pętla tramwajowa przy Powstańców Śląskich) w miejscu gdzie dzieci idą do szkoły na ul. Oławskiej.
Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, samochody na czerwonym przejeżdżają i na dodatek z dużymi prędkościami.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy