REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Przewodowa przed metamorfozą? "Piesi narażeni są na potrącenie"

  29 czerwca 2022

Przewodowa przed metamorfozą? "Piesi narażeni są na potrącenie"
Budżet obywatelski w przeszłości wspierał poprawę infrastruktury wokół Przewodowej. Czy tak będzie i tym razem? źródło: ZDM

Być może ZDM już w przyszłym roku będzie musiał wykonać gruntowną przebudowę poboczy wzdłuż ulicy Przewodowej. Na czym te zmiany miałyby polegać i jak można zmusić drogowców do tej inwestycji?

REKLAMA

Ulica Przewodowa była już "dopieszczana" przez budżet obywatelski. Przed trzema laty przeprowadzono remont chodnika na odcinku od ul. Mrągowskiej do ul.

Zielona Łąka. O tę inwestycję upomnieli się sami mieszkańcy. Projekt wówczas poparło niespełna 121 osób i fragment ulicy wypiękniał. Rok wcześniej 128 mieszkańców poparło projekt montażu wyspowych progów zwalniających na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Celulozy.

REKLAMA

Co miałoby się zmienić i gdzie?

W tym roku mieszkańcy proponują kolejną inwestycję dla tej ulicy. Padła propozycja rewitalizacji Przewodowej na niewielkim odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Mrągowskiej, za ponad 600 tys. złotych. Projekt zakłada remont chodnika po południowej stronie ul. Przewodowej na odcinku od ul. Dzięcioła do Mrągowskiej oraz remont chodnika wraz z jego poszerzeniem po północnej stronie ul. Przewodowej od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Dzięcioła. Ponadto wykonanie ścieżki rowerowej i posadzenia pasa roślin między jezdnią a chodnikiem.

REKLAMA

"Piesi narażeni są na potrącenie"

- Ulicą Przewodową nie można obecnie bezpiecznie się poruszać. Piesi narażeni są na potrącenie przez samochody, które jadą tuż przy chodniku, dotykając niemalże lusterkami lub innymi odstającymi od karoserii elementami ludzi przechodzących obok. Podczas deszczu czy opadów śniegu kałuże rozpryskiwane są na pieszych - skarży się autorka projektu i dodaje, że wykonanie solidnego chodnika oddzielonego pasem zieleni od jezdni przynajmniej w niewielkim stopniu oddzieli pieszych od pojazdów. - Ponadto brak ścieżki rowerowej, która kończy się przy wlocie z Wału Miedzeszyńskiego, stwarza duże zagrożenie dla bezpieczeństwa rowerzystów - wyjaśnia.

Czy mieszkańcy i tym razem dopną swego i dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego dofinansują kolejny lifting tej nadwiślańskiej ulicy? Jak pokazują przykłady poprzednich lat, do wygrania wcale nie potrzeba tak wiele. Na poparcie projektu pozostaje jednak niewiele czasu, bo ostatnim dniem głosowania jest 30 czerwca na stronie urzędu miasta.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA