REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Będzie luźniej w podstawówce na Jelonkach

  13 kwietnia 2023

Będzie luźniej w podstawówce na Jelonkach
Fot. Jarosław Oborski

O problemach z nadmiernym obłożeniem i brakiem miejsca w Szkole Podstawowej nr 363 przy ul. Rozłogi 10 informujemy od lat. Władze Bemowa wreszcie podjęły działania, które mają "zluzować" przestrzeń w placówce.

REKLAMA

O problemach przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 363 przy ul. Rozłogi informujemy od lat. Niestety, jak dotąd dyrekcja bezradnie rozkładała ręce, a rzesze rodziców mogły tylko narzekać na warunki, w których przyszło uczyć się ich dzieciom. Podstawówka na Jelonkach pęka w szwach. Jest przełom w sprawie rozbudowy Podstawówka pęka w szwach. Jest przełom
Do tej pory władze dzielnicy Bemowo nie rozważały udostępnienia części powierzchni zajmowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod nowe sale dla uczniów w podstawówce przy ul. Rozłogi. Czy pod naciskiem rodziców, radnych i mediów nastąpiło nagłe tąpnięcie w dotąd twardym stanowisku?

Przepełniona podstawówka w Warszawie

Radni z Jelonek mogli jedynie wywierać nacisk na władze dzielnicy, by te doprowadziły do przeniesienia znajdującego w tym samym budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki temu miałaby powstać dodatkowa przestrzeń dla dzieci i młodzieży szkolnej. Do niedawna włodarze jak mantrę powtarzali, że jest to niemożliwe, że się nie da, że musi być jak jest. Jedynym ratunkiem miała być budowa nowych szkół, m.in. przy Szeligowskiej.

Obecnie do szkoły przy ul. Rozłogi uczęszcza 913 uczniów. Tłumaczenia urzędników, że podstawówka pęka w szwach, były często absurdalne. Na przykład wyjaśniali oni, że rodzice robią wszystko, aby umieścić swoje dzieci właśnie w tej szkole, bo jest ona najbardziej renomowana i stąd przepełnienie. Informowano też, że bemowski ratusz intensywnie pracuje nad zmianą obwodów szkół nr 306, 350 i 363, co ma na celu odciążenie tej ostatniej.

Zapraszamy na zakupy

Nowe obwody szkół w Warszawie

Z informacji podanych przez ratusz wiemy, że 1 września zostanie zlikwidowana zerówka, a także zmienią się obwody okolicznych szkół podstawowych. Obecne granice obwodu podstawówki nr 363 zaczynają się od przecięcia osi ul. Szeligowskiej z granicą dzielnicy Bemowo, potem wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich i osi ul. Batalionów Chłopskich do przecięcia z ul. Lazurową, następnie do przecięcia z Batalionów i Chłopskich i znów Lazurową, potem granica biegnie aż do Człuchowskiej i wzdłuż niej do Okrętowej, następnie Okrętową mknie do przecięcia z ul. Drzeworytników, następnie do Połczyńskiej i wzdłuż niej do przecięcia z al. 4 Czerwca 1989 r., tu zaś ponownie powraca na styk z granicą Bemowa, Ursusa i gminy Ożarów Mazowiecki a następnie wzdłuż granicy Bemowa do przecięcia z osią ul. Szeligowskiej. To bardzo rozległy teren.

- Zostały już udostępnione z zasobów bemowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dwie sale dla uczniów. Od nowego roku szkolnego kolejna część pomieszczeń OPS (bez przenoszenia Ośrodka Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych) zostanie przeniesiona do obecnej siedziby TBS przy ul. Pełczyńskiego. To wspaniała wiadomość dla uczniów i kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 363. Uczniowie zyskają dodatkowe sale lekcyjne, dzięki czemu będą kończyli wcześniej lekcje i znacznie poprawi się organizacja nauki w placówce - zapewnia rzeczniczka bemowskiego magistratu Natalia Walka. - Władze dzielnicy będą zabiegać o dalszą poprawę sytuacji w Szkole Podstawowej nr 363. Specjalnie powołany w tym celu zespół w Urzędzie Dzielnicy Bemowo analizuje wszystkie możliwości dostępnych lokali. Trwają także prace projektowe nad budową docelowej siedziby OPS. Zarząd dzielnicy nadzoruje także budowę nowej szkoły na Chrzanowie i dokłada wszelkich starań, aby prace zostały zrealizowane zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem - dodaje.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Emeryta

15.04.2023 18:39

Czy w związku z przeniesieniem OPS na Pelczynskiego zacznie tam jeździć jakiś autobus ?
Proponuję połączone 249 ze 149 zamiast na Koło.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA