REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Pomarańczowa bransoletka

  12 maja 2006

O Ogólnopolskim Programie Zmiany Postaw wobec Psychiatrii "Odnaleźć siebie" pisaliśmy w "Echu" kilkakrotnie. Celem programu jest zachęcenie osób potrzebujących pomocy psychiatrycznej do pójścia do specjalisty. Po poradę mogą się zgłaszać do warszawskiego Centrum Pomocy na Politechnice Warszawskiej.

REKLAMA


www.odnalezcsiebie.pl
Otwarcie centrum to skutek wielkiego zaintere-sowania działalnością już istniejących tego typu miejsc. Powstanie kolejnego centrum wsparł prof. Andrzej Jakubiak, prorektor ds. studen-ckich Politechniki Warszawskiej, a przy jego tworzeniu czynnie pomagali działacze Akademi-ckiego Stowarzyszenia Katolickiego "Soli Deo", które udostępniło własny lokal na potrzeby centrum.

Jak podkreśla doc. Joanna Meder, ogólno-polski koordynator programu "Odnaleźć siebie", najważniejszą sprawą jest zmiana społecznego nastawienia do problemów psychicznych i kontaktu z psychiatrą. Fakt, że centrum zlokalizowano na terenie uczelni jest bardzo cenny, bowiem studenci żyją w ciągłym stresie, często potrzebują pomocy i teraz będzie o nią łatwiej.

Piątkowe porady

Do centrum - mieszczącego się w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej przy pl. Politechniki 1, pokój 136 - zainteresowani (nie tylko studenci, lecz wszyscy potrzebujący) mogą się zgłaszać w każdy piątek w godzinach 14-18. Mogą liczyć tam na porady psychologiczne i psychiatryczne. Co ważne, pomoc jest bezpłatna, anonimowa, a czas wizyty - nieograniczony. Każdy przychodzący do centrum otrzy-muje poradnik "Rozmowa, która nie boli", zawierający odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące współczesnej psychiatrii, objawów i przyczyn chorób psychicz-nych, a także metod leczenia.

Zapraszamy na zakupy

Pokonać lęk

Program "Odnaleźć siebie" realizowany jest z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a merytoryczny patronat nad nim objął Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Celem programu jest m.in. przekonanie pacjentów, że tylko wczesna diagnoza i wcześnie rozpoczęte leczenie dają szansę na normalne życie.

Przeciwdziałaniu stereotypom dotyczącym zaburzeń psychicznych służą przy-gotowane przez organizatorów programu "Odnaleźć siebie" pomarańczowe bran-soletki - symbol wsparcia dla celów programu. Bransoletki otrzymują bezpłatnie wszyscy zgłaszający się do Centrum Pomocy. Mogą je nosić także osoby zdrowe. W ten sposób wyrażają solidarność z ideą programu.

JZV

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA