REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Przypadkowa interwencja na Bródnie. Poszukiwana para w rękach policji

  23 lutego 2023

Przypadkowa interwencja na Bródnie. Poszukiwana para w rękach policji
źródło: Pixabay

Wtorkowa interwencja policji przy ul. Syrokomli na warszawskim Bródnie zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób. Kobieta, która próbowała uciec ratownikom medycznym, a także jej partner, byli poszukiwani przez sądy w Warszawie i Gdańsku.

REKLAMA

We wtorek około godz. 17.00 patrol dzielnicowych z Bródna został wezwany na ulicę Syrokomli, by pomóc ratownikom medycznym. Bezczelne kradzieże w metrze i okolicach. Jeden z zatrzymanych to 12-latek Bezczelne kradzieże w metrze i okolicach. Jeden z zatrzymanych to 12-latek
Kryminalni z Bródna zatrzymali trzy osoby podejrzewane o zuchwałe kradzieże, których ofiarą padła m.in. 77-latka. Wśród nich są 12-letni chłopiec i nastolatka, która uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Uderzyła głową o chodnik

Na miejscu okazało się, że pewna kobieta upadła na chodnik i uderzyła się w głowę. Ratownicy próbowali uzyskać od niej niezbędne informacje o stanie zdrowia, jednak poszkodowana nie chciała współpracować. Próbowała im uciekać, odmówiła przyjęcia pomocy i nie zgodziła się na przewiezienie do Szpitala Bródnowskiego na dalsze badania.

"Zarówno ona, jak i towarzyszący jej mężczyzna byli pod wpływem alkoholu, chwiali się na nogach i mieli wyraźne problemy z zachowaniem równowagi" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Przypadkiem znaleźli poszukiwanych

Dzielnicowi wylegitymowali kobietę i jej partnera, a następnie sprawdzili dane w policyjnym systemie. W ten sposób łatwo odkryli, z jakiego powodu kobieta nie chciała żadnej pomocy. 37-letnia obywatelka Ukrainy i jej 40-letni partner byli poszukiwani.

Kobieta była ścigana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w celu doprowadzenia do aresztu śledczego za przestępstwo dotyczące zniszczenia mienia. Jej poszukiwania prowadzili policjanci z komisariatu przy Myśliborskiej na Tarchominie.

Poszukiwani przez sądy

"Jej 40-letni partner również był w zainteresowaniu organów ścigania. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ i Sąd Rejonowy w Gdańsku wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych oraz zleciły jego poszukiwania w związku z orzeczoną wobec niego karą łączną 130 dni pozbawienia wolności" - informuje warszawska policja.

Dzielnicowi zatrzymali parę. 37-latka i 40-latek w kajdankach trafili do komisariatu przy Chodeckiej. Kobieta zapłaciła zaległą grzywnę i tym samym uniknęła aresztu. Jej partner po badaniu alkomatem (2,9 promila w wydychanym powietrzu) i kontroli stanu zdrowia w szpitalu trafił do policyjnej izby zatrzymań. Tam spędził noc. Następnie policjanci doprowadzili go do aresztu śledczego, gdzie odbędzie orzeczoną karę.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA