REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Podpalił elewację. W środku był chory pod respiratorem

  24 listopada 2022

Podpalił elewację. W środku był chory pod respiratorem
źródło: KSP

Bielańskiej policji udało się zatrzymać 28-latka podejrzanego o dokonanie dwóch podpaleń. Podczas jednego z nich zajęła się elewacja bloku przy Broniewskiego a straty wyceniono na 220 tys. zł. W prokuraturze podejrzany usłyszał dwa zarzuty za sprowadzenie śmiertelnego niebezpieczeństwa.

REKLAMA

Pierwsze podpalenie miało miejsce w bloku przy Broniewskiego, gdzie nieznany sprawca podpalił komórkę lokatorską. W wyniku pożaru zostały nadpalone rzeczy znajdujące się w środku a także instalacja wodno-kanalizacyjna, domofonowa oraz elektryczna.

Podpalenie na Bielanach

Właściciel komórki i administracja bloku wycenili straty na kwotę 20 tys. zł.

Kilka dni po pożarze właściciel wystawił przed blok nadpalone rzeczy. Wówczas ten sam sprawca postanowił dokończyć dzieło. Tym razem straty okazały się znacznie poważniejsze, bo od podpalonych przedmiotów zajęła się elewacja budynku.

Sprawą od razu zajęli się dzielnicowi. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili dane podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Strażacy uratowali osobę pod respiratorem

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia wyszło na jaw, że w trakcie pożaru wyłączony został prąd. W tym czasie w jednym z mieszkań przebywała osoba podłączona do respiratora. Tylko dzięki pomocy strażaków nie doszło do tragedii.

28-latek usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożarów, które zagrażały życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie strat o łącznej wartości 220 tys. zł. Sąd zastosował wobec 28-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (13)

# lolek

24.11.2022 22:19

Sasin przeyebał 80 baniek i chodzi wolno.

# keloldapyw

24.11.2022 22:26

za dużo soku, tyle razy

# Buba

25.11.2022 00:28

Za to rudzielec i jego kolesie z pewnej restauracji zniszczył cale sektory gospodarki lub sprzedał za symboliczną złotówkę doprowadzając sztucznie do upadłości (po sprzedaży natomiast nagle stał się cud i praktycznie z dnia na dzien dawało to górę zlota) i jest dobrze. Ale niedługo znów komuniści wrócą i znów zacznie się rabunek. Już nogami przebierają.

REKLAMA

# pwgdrk

25.11.2022 21:52

@Buba A co konkretnie zniszczył i sprzedał za złotówkę? Odstaw TVP INFO, bo to szkodliwe dla zdrowia.

# Ubek

26.11.2022 08:27

Można zrozumiec że emeryci dają się nabrac na lekarza czy policjanta,ale Prezydenta, który daje się nabrać na Prezydenta dużego europejskiego państwa trudno zrozumiec.

# Ubek

26.11.2022 08:28

#Buba napisał(a) 25.11.2022 00:28
Za to rudzielec i jego kolesie z pewnej restauracji zniszczył cale sektory gospodarki lub sprzedał za symboliczną złotówkę doprowadzając sztucznie do upadłości (po sprzedaży natomiast nagle stał się cud i praktycznie z dnia na dzien dawało to górę zlota) i jest dobrze. Ale niedługo znów komuniści wrócą i znów zacznie się rabunek. Już nogami przebierają.
Prokuratura Ziobry domaga się 3 lat więzienia dla Maty za posiadanie 1,5 grama maryśki.
Obajtek, gdy to przeczytał zadławił się ze śmiechu kupując kolejną działkę wokół elektrowni atomowej...

REKLAMA

# Kolo

26.11.2022 10:38

Sam mam tam działkę i każdy może kupić i to wcale nie za jakieś duże pieniądze. To bardzo dobra lokalizacja i z potencjalem. Poza tym to będzie elektrownia jądrową (prawidłowa nazwa). Szkoda tylko że pewien rząd w 1990r. zastopowal budowę Zarnowca w sytuacji w której inwestycja ta była już zaawansowana. Niewiele brakowało żeby to dokończyć i od 30 lat mieć prąd z EJ. Dziś byśmy byli w milion razy lepszej sytuacji (Czechy mają 2 takie EJ, podobnie jak Slowacja). Jako ciekawostkę powiem że nasze reaktory z Zarnowca (typu WWER 440 - typowe reaktory wodne ciśnieniowe, które robiła dla nas Skoda) na miejscu budowy zostały sprzedane za symboliczną kwotę do Finlandii i na Węgry i pracują tam do dziś. To także pokazuje "gospodarność" pewnych tzw "elit" i ich dalekowzroczne myslenie. Podobnych przykładów w różnej skali można podać setki lub tysiące. Rozwalanie sztuczne tzw popiwkiem dużych firm po to żeby je podzielić i sprzedać (m.in. z uwagi na dobre lokalizacje - np ZRK, Elwro, Cemi, Elwa, Cerad i setki innych podobnych firm technologicznych). O przemyske stoczniowym nie wspomne. Gdyby taka politykę jak u nas prowadzono w Korei Południowej to nigdy by tam nie powstały powszechnie dziś znane międzynarodowe koncerny. Myślicie Państwo że są one efektem czystego wolnego rynku? Otóż bardzo się myślicie. To jest efekt przede wszystkim dobrej i mądrej polityki gospodarczej państwa i budowy własnego potencjału oraz jego wzmacniania (także poprzez działania stricte polityczne), konsolidacji i budowania efektu skali (także w kontekście badań i innowacji), a nie dzielenia i sprzedawania po kawałku (czyli oddawania właściwie rynku za psi grosz). To temat na dłuższą rozmowę. Ale już sprzedawanie infrastruktury krytycznej w postaci sieci przesyłowych (elektroenergetyka oraz cieplownictwo), infrastruktury telekomunikacyjnej etc to już bez komentarza. Niemniej jednak popełniono masę błędów w ostatnim 30 leciu które dziś się nam odbijają czkawką.

# UBek

26.11.2022 12:01

#Kolo napisał(a) 26.11.2022 10:38
Sam mam tam działkę i każdy może kupić i to wcale nie za jakieś duże pieniądze.
Dwójka obrotnych "menadżerów" z Pcimia sprywatyzowała tereny wokół elektrowni atomowej.
W normalnym kraju wychodziliby w kajdankach w eskorcie służb odpowiedzialnych za korupcję. Oni i ci, którzy im to umożliwili.
W Polsce zaś ich dziwaczne kariery, kwitną.

# Kolo

26.11.2022 15:25

Elektrowni jądrowej - to tak dla porządku. Co do działek to z tego co wiem są nadal do kupienia zatem każdy może je nabyć. Ceny nie są wygórowane. Prowadzę firmę, nie zajmuje żadnych stanowisk, mam nieruchomości w różnych miejscach, kupione za swoje na zasadach rynkowych od osób prywatnych. Zatem bardzo proszę bez tego rodzaju podtekstów bo wypelnia to znamiona czynu zabronionego z art 212 k.k. Nikt nikomu nie broni żeby założył firmę, pracował po 16 godzin na dobę i kupował co chce i gdzie chce za swoje. Wychodzi typowa zawiść wobec ludzi pracowitych, aktywnych zawodowo i podkreślam - pracujących na swoim i kupujących za swoje.

REKLAMA

# Ubek

26.11.2022 15:42

Poczytaj najpierw w jakich okolicznościach i warunkach nabyli te nieruchomości.

# Kolo

26.11.2022 21:47

Mnie nie interesuje kto i co kupil. Jak fka mnie to kazdy nuech sobie kupuje co chce i gdzie chce. Nikomu i niczego nie zazdrościlem i nie zazdroszczę. Sam zaczynałem od zera, a w zasadzie od jednej walizki i pokoju w akademiku na Zwirkach. Wielu moich kolegów miało start milion razy łatwiejszy ale przez swoje wygodnictwo i niechęć do ryzyka oraz opuszczenia strefy komfortu w zasadzie do niczego nie doszli. Ale to dawne czasy. Tak czy owak można praca i konsekwencją osiągnąć sukces. Jak się chce. Zatem przyczyny jak mi ktoś zaczyna wymawiać co kupuje i co mam to od razu wyjeżdżam na ostro. Każdy może, niech zakłada firmę, pracuje I bezie miał to samo. I nie mówię tego złośliwie. Bynajmniej.

# Ubek

27.11.2022 16:47

Kaczyński gardzi polskimi noblistami m. in. Miłoszem, Szymborską, Wałęsą i Tokarczuk. Jacy to przywódcy na świecie, też tak nienawidzą rodaków noblistów?

REKLAMA

# Wredny Kocur

28.11.2022 10:21

Od dawna mnie ciekawi jakość tych ociepleń. To nie powinno mieć prawa się zapalić - o mało nie było sytuacji jak w Grenfell tower. :/
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA