REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Pociągiem do Warszawy co dziesięć minut

  29 maja 2012

Pociągiem do Warszawy co dziesięć minut

Nowa linia Szybkiej Kolei Miejskiej, która zostanie uruchomiona 1 czerwca, będzie kursować między Legionowem Piaski a lotniskiem na Okęciu.

REKLAMA

S-3, bo taką nazwę przyjęto, pojedzie na trasie Legionowo Piaski (trzy kursy na dobę) - Legionowo - Warszawa Choszczówka - Płudy - Żerań - Toruńska - Praga - Dworzec Wschodni - Stadion - Powiśle - Śródmieście - Ochota - Dworzec Zachodni - Aleje Jerozolimskie - Rakowiec - Żwirki i Wigury - Służewiec i Lotnisko Chopina. Część pociągów zatrzymywać się będzie na Dworcu Centralnym, omijając odcinek od Stadionu do Ochoty.

Jak często?

Wiadomo, że kursy SKM i Kolei Mazowieckich z Legionowa do stolicy będą odbywać się co 10-12 minut w godzinach szczytu, a poza nim mniej więcej co kwadrans. Po uruchomieniu S-3, trzeba będzie się liczyć z redukcją liczby pociągów S-9. Pociągi będą kursowały raz na godzinę (jedynie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami). Dodatkowo, ze względów technicznych (ograniczona liczba krawędzi peronowych), od 1 czerwca pociągi S-9 będą kursować wyłącznie na trasie Warszawa Gdańska - Legionowo Piaski/Wieliszew. Nie będzie kursów na trasie Warszawa Gdańska - Legionowo.

Zapraszamy na zakupy

A do Modlina?

Jeżeli ktoś miał nadzieję, że pociągi SKM dojadą też do lotniska w Modlinie, niestety będzie musiał się rozczarować.

Pociągi lotniskowe w relacji Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin rozpoczną kursowanie 29 czerwca.
- Szybka Kolej Miejska nie będzie obsługiwała lotniska w Modlinie. Żeby tak się stało, niezbędne by było dofinansowanie ze strony samorządów, przez które przebiega linia kolejowa. W tej chwili nie jest to możliwe - rozwiewa wątpliwości Magdalena Potocka z zespołu prasowego ZTM.

Pozostają jeszcze Koleje Mazowieckie. - Pociągi lotniskowe w relacji Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin rozpoczną kursowanie 29 czerwca. Na tej trasie planowane jest zatrzymywanie pociągów na następujących stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki - Chotomów - Legionowo Przystanek - Legionowo - Warszawa Płudy (w miarę możliwości) - Warszawa Toruńska - Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna. Dalej będą się zatrzymywać na wszystkich stacjach aż do przystanku Warszawa Lotnisko Chopina - twierdzi Katarzyna Łukasik z zespołu prasowego KM. - Obecnie trwają jeszcze ostateczne prace nad rozkładem jazdy pociągów, ze względu na prowadzoną przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizację torowisk. Będzie on udostępniony na tydzień przed wejściem w życie.

Masz dobry wzrok?

Po wprowadzeniu zmian trzeba będzie pilnie studiować rozkład, bo oprócz godzin odjazdów będzie zawierał informacje o tym, który pociąg jedzie jaką trasą. Jeżeli przy godzinie pojawi się litera Z - pociąg dojedzie do Dworca Zachodniego omijając centrum. Jeżeli będziemy jednak dotrzeć na Centralny - wypatrujmy literki C. Litera S z kolei oznaczać ma kursy do stadionu i na Śródmieście.

(wt)

 

Komentarze (7)

# Artus

30.05.2012 11:06

i w czym problem? w wielkich mliastach, gdzie jest wiele roznych wariantow tras szybkiej kolejki (chocby Paryz!) oznacza sie je literowo (i to nie jedna Z/C ale TRZEMA! MBG, CHJ) od nazw najwazniejszych wariantowych miejscowosci, w ktorych zatrzymuja sie pociagi

# xyz

30.05.2012 15:46

#Artus masz rację, w Londyńskim metrze jedna linia potrafi jechać dwiema trasami wariantowymi i trzeba czytać albo słuchać przez które stacje jedzie dany skład i jakoś nikt nie ma z tym problemu
dlaczego dziennikarze z naszego społeczeństwa robią ćwierćinteligentów?

# Konrad

30.05.2012 20:43

@Artus, xyz. ŚWIATOWCY- dziennikarze robią dobrze, bo wchodzi zmiana i trzeba ludzi poinformować i nie wynika to z braku wiedzy o świecie lub niskiej inteligencji czytelników - zwykła i pożyteczna informacja, że coś zmieniło się. W tym przypadku dziennikarze spełniają swoją rolę i informują ludzi.

REKLAMA

# Metron

31.05.2012 00:15

Dlaczego po raz kolejny wprowadzacie pasażerów w błąd. Do Legionowa Piaski pojadą tylko 3 słownie TRZY pociągi S3, reszta pociągów zakończy bieg w Legionowie

 Daro

31.05.2012 23:01

Owszem centrum Legionowa może i będzie miało pociągi co 10 minut, peryferyjna dzielnica w której jest także stacja kolejowa dostanie pociąg co godzinę i to rano kiedy ludzie chcą jechać do pracy. Oczywiście linii dowozowej do głównej stacji praktycznie nie ma bo i po co

# Ania -legio

01.06.2012 09:00

właśnie sprawdziłam rozkład jazdy S3C (oczywiście w internecie, bo na peronach ani śladu informacji!) - kierunek z Lotniska Chopina do Legionowa i wcale pociągi nie jeżdżą " w szczycie co 10-12 min poza nim co kwadrans".
Pociągi S3C w kierunku legionowa są CO GODZINĘ tak samo i S9!!! a S3C od ok 14 do 17 pociągi wogóle nie kursują.
Cieszę się że powstało to połączenie z Legio do Cetrum a nie wyłącznie przez GDańską, ale zróbcie ją częściej! zwłaszcza że nie ma alternatywy dla pociągów jeśli chodzi o dojazd do Legionowa. Autobus juz powinien być dawno min. jeden w pospiesznej wersji - Smogorzeski doskonale pamiętam zapowiadał to w kampanii - połączenie Legionowo - Metro młociny.
tytuł artykułu "pociągiem do Warszawy co dziesięc minut " jest co najmniej niefortunny..

REKLAMA

# Zadzior

01.06.2012 10:16

Jeżeli mam jechać pociągiem do centrum Warszawy to zdecydowanie wolę kursy na Gdański gdzie przesiadam się do metra i za chwilę jestem w centrum
Jadąc pociągiem na Centralny nie dosyć że jadę dłużej to czeka mnie jeszcze spacer po peronach
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA