REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Pływalnia Pingwin ponownie bezpłatna? Jest wysyp propozycji

  17 lutego 2023

Pływalnia Pingwin ponownie bezpłatna? Jest wysyp propozycji
źródło: OSiR Bemowo

Budżet obywatelski Bemowa co roku oferuje mieszkańcom bezpłatne wejściówki na pływalnię Pingwin przy Oławskiej 3. Nie inaczej jest tym razem. Przyjrzyjmy się propozycjom.

REKLAMA

"Aktywna Rodzina - bezpłatne, rodzinne wejścia na pływalnię wraz z modernizacją szatni mokrych i recepcji" - pod takim hasłem Edyta Oknińska złożyła bardzo drogi projekt do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Bemowa.

Bezpłatny basen w Warszawie

W ramach projektu za ponad 920 tys. zł przewidziano 400 bezpłatnych wejściówek rodzinnych (2+1) w okresie od września do grudnia 2024 roku z założeniem, że co tydzień skorzysta z basenu 25 rodzin. Basenu przy Lazurowej nie będzie. 334 tys. zł na śmietnik Basenu przy Lazurowej nie będzie. 334 tys. zł na śmietnik
Bemowski ratusz zamówił projekt pływalni i zdobył pozwolenie na budowę, ale inwestycja nie będzie kontynuowana z powodu braku pieniędzy.
Indywidualne bezpłatne wejścia odbywałyby się od marca do grudnia w takim samym systemie i tutaj byłoby przygotowanych aż 800 wejściówek. Tyle samo wejściówek przypadłoby mieszkańcom, którym przysługuje ulga na basenie.

Modernizacja szatni to wymiana sanitariatów, natrysków, kabin zamykanych, armatury, posadzek, płytek i ławek. Modernizacja recepcji przewiduje zaś stworzenie stanowisk do samoobsługi z możliwością płatności bezdotykowych, stworzenie optymalnego ułożenia stanowisk kasowych z jednoczesnym zachowaniem przepisów bhp i uwzględnienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Siłownia i sauna na Bemowie

Edyta Oknińska przygotowała także coś z myślą o najstarszych mieszkańcach Bemowa, tj. "Aqua Aerobic dla seniora 60+".

- Aqua aerobic jest formą aktywności fizycznej, którą można polecić wszystkim osobom bez względu na wiek. Mogą korzystać z niego osoby starsze, otyłe, po przebytych kontuzjach. Seniorzy będą mogli spędzać czas aktywnie z korzyścią dla swojego zdrowia i kondycji fizycznej - wylicza pomysłodawczyni, która jako dodatkowy atut dla osób starszych wskazuje dobrą komunikację w okolicy pływalni przy Oławskiej 3.

Założeniem jest, aby zajęcia odbywały się na małym basenie w cyklach dwumiesięcznych, w sumie 96 zajęć miesięcznie w maksymalnie 15-osobowej grupie od marca do czerwca i od września do grudnia. Łącznie to aż 768 zajęć. Koszt tego projektu został oszacowany na ponad 120 tys. zł.

Katarzyna Borowska za 83 tys. zł proponuje podobne zajęcia z aqua aerobiku, które prowadzone byłyby na dużym i małym basenie. Projekt realizowany byłby w czterech turach, przy czym dla jednej zostałoby zorganizowanych maksymalnie osiem zajęć.

Za blisko milion złotych Katarzyna Borowska chce też mieszkańcom "podarować" bezpłatne korzystanie z siłowni i sauny. Projekt zakłada modernizację pomieszczeń wraz z ich przebudową oraz rewitalizację znajdującej się tam sauny. Siłownia zostanie doposażona w niezbędny sprzęt służący do ćwiczeń cardio oraz siłowych. Siłownia wraz z sauną będzie udostępniona bezpłatnie w wymiarze 25 godzin tygodniowo, pod nadzorem instruktora.

Coś dla dzieci i młodzieży

Również Katarzyna Borowska za ponad 160 tys. zł proponuje "Pływalnię dla każdego". W ramach tego projektu zaoferowane są: wejścia dla rodzin - pływanie rekreacyjne, bez instruktora, upoważniające jedną osobę dorosłą wraz z jednym dzieckiem do lat 13 do skorzystania z małego basenu oraz wejścia indywidualne - pływanie rekreacyjne, bez instruktora dla osób powyżej trzynastego roku życia.

Piotr Kaczmarek za niespełna 27 tys. zł proponuje bezpłatne pływanie dla dzieci do ósmego roku życia. Projekt ma na celu wstępne przygotowanie dzieci do uczestniczenia w zajęciach grupowych z nauki pływania. W ramach projektu udostępniony zostałby mały basen z indywidualnym opiekunem grupy dla maksymalnie 12 osób. Projekt realizowany byłby w czterech turach, zaś każda z nich miałaby maksymalnie osiem zajęć.

Na te wszystkie projekty budżetu obywatelskiego Bemowa będzie można głosować już w czerwcu, pod warunkiem, że urzędnicy ocenią je pozytywnie. Ich realizacja już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA