REKLAMA

Bemowo

kultura »

 

Bemowski wieczór w Salonie Mariana Hemara

  17 lutego 2023

alt='Bemowski wieczór w Salonie Mariana Hemara'
Bemowskie Centrum Kultury

Bemowskie Centrum Kultury rozgościło się w Salonie Mariana Hemara. W świat przedwojennej satyry wprowadzili nas artyści Związku Artystów Scen Polskich.

REKLAMA

Spektakl "Salon Mariana Hemara" został premierowo wystawiony na bemowskiej scenie w 51. rocznicę śmierci Mariana Hemara - wybitnego twórcy, geniusza satyry, poety i dramaturga, którego dorobek artystyczny to ponad trzy tysiące wierszy lirycznych, satyrycznych, tekstów piosenek, fraszek i innych utworów, twórcy wielkiego i wciąż mało znanego współczesnemu widzowi.

Marian Hemar - spektakl biograficzny

Spektakl prezentuje wątki biograficzne artysty, wybrane utwory z jego bogatej twórczości, jego samego, przedwojenną Warszawę, przedwojenny "polski" Londyn oraz sylwetki postaci, które odegrały w jego życiu niezwykle ważne role, z czego w najważniejszą z nich - postać Marii Modzelewskiej, największej miłości artysty, brawurowo wcieliła się reżyserka i scenarzystka spektaklu Barbara Dobrzyńska-Fijewska. Bemowskie Centrum Kultury już działa w nowej siedzibie Bemowskie Centrum Kultury już działa w nowej siedzibie
Bemowskie Centrum Kultury po latach tułaczki po szkołach ma wreszcie własne miejsce w dzielnicy przy ul. Rozłogi 18.

Za bezpośrednią zgodą ostatniej muzy Hemara i spadkobierczyni hemarowskiej spuścizny Włady Majewskiej, aktorka od lat stara się przypominać polskiej publiczności sylwetkę poety i prezentować jego niezwykłą twórczość, która okazuje się być ponadczasowa i wciąż aktualna w wielu aspektach życia.

Aluzje do współczesności w sposób niezwykle precyzyjny, z nutą ironii i parodii ujawniają kolejne sceny przedstawienia. Spektakl w obsadzie: Barbara Dobrzyńska, Zuzanna Lipiec, Anna Gulak, Joanna Szuba, Witold Bieliński, Stanisław Sparażyński, Ryszard Morka, Maciej Gąsiorek, Lesław Golański, Piotr Zajączkowski, przy akompaniamencie Witolda Wołoszyńskiego. Rozrywka na wysokim poziomie artystycznym, której warto doświadczyć.

(as)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA