REKLAMA

Wola

interwencja »

 

Pływalnia Nowa Fala przeprowadzi remont jesienią. Rodzice są oburzeni

  15 września 2023

alt='Pływalnia Nowa Fala przeprowadzi remont jesienią. Rodzice są oburzeni'
źródło: OSiR Wola

Większość pływalni swoje remonty przeprowadza w wakacje. Dlatego zaskakuje fakt, że wolska pływalnia Nowa Fala przy Garbińskiego 1 swoją dwumiesięczną przerwę techniczną zaplanowała na jesieni. Spotkało się to z niezadowoleniem rodziców, których dzieci trenują w tym obiekcie.

REKLAMA

- Proszę o podjęcie pilnych i skutecznych działań w celu jak najszybszego uruchomienia zajęć pięcioboju nowoczesnego klubu Legia Warszawa na pływalni Nowa Fala - napisał do naszej redakcji jeden z rodziców, którego dwójka dzieci trenuje pływanie. Jak dodał, niedopuszczalne jest, aby stowarzyszenie trenujące ponad setkę dzieci było zablokowane z treningami pływania.

- To ma bardzo negatywne konsekwencje i rozwala plany treningów, udział w zawodach itd. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Nie wiem, jaka jest przyczyna blokowania Legii dostępu do basenu. Wszystkie baseny zostały wyremontowane w wakacje. Kto robi remont basenu w październiku? - zastanawia się.

OSiR Wola informował o remoncie

- Stowarzyszenie "Pięciobój Polski - CWKS Legia" otrzymało informację o planowanym remoncie jeszcze przed wakacjami - wyjaśnia kierownik pływalni Nowa Fala Witold Macioch i jak dodaje nie było możliwości przeprowadzenia prac remontowych w miesiącach wakacyjnych (obiekt funkcjonował bez przerwy technicznej). Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji nastąpiło dopiero pod koniec lipca, zaś prace projektowe zakończyły się w pierwszych dniach września. Obecnie ogłoszony został przetarg na wykonanie tych prac. Sam remont może rozpocząć się dopiero w październiku i potrwać do grudnia br.

Zapraszamy na zakupy

Co z pływakami?

- Dokładne terminy będą znane po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami OSiR może podpisać umowę na wynajem torów ze stowarzyszeniem do końca roku szkolnego 2023/24, przy uwzględnieniu odwołania zajęć przypadających na czas wykonywania prac remontowych - informuje Witold Macioch.

Wygląda zatem na to, że młodzi pływacy tej jesieni pozostaną na lodzie i będą zmuszeni szukać zastępczych miejsc do treningu na terenie Warszawy. A rodzice komentują, że wyjaśnienie OSiR-u jest słabe, bo "co stało na przeszkodzie podpisać umowę na dofinansowanie kilka miesięcy wcześniej i na czas zrobić projekt".

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Dynamic

18.09.2023 08:34

TYpowe tłumaczenie urzdników, którzy mają wywalone na wszystko. Będzie tak, jak im wygodniej. Kwintesencja Warszawy pod rządami PO: "mamy Was gdzieś, chcecie parkingów, to my Wam zwęzimy ulice i postawimy słupki, bo my jesteśmy mądrzejsi". Możecie sobie pisać na Berdyczów. W tym mieście urzędy mają wywalone na wszystko, bo wiedzą, że i tak na koniec zagłosujecie na PO.

# Maryy

18.09.2023 10:32

Większość klasy mojego syna też trenuje w Perfecto movement na Nowej Fali torach zarezerwowanych i na okres remontu będziemy musieli przenieść się na obiekt przy Kasprzaka. Moment rozpoczęcia remontu jest wyjątkowo niefortunny, jeżeli ma trwać 8 tygodni to okres wakacyjny byłby idealny. Decyzja jest niezrozumiała.

# mmm

18.09.2023 10:39

jak dla mnie skandalem to jest zamykanie pływalni w wakacje z powodu remontu czy przerwy technicznej.
Generalnie takie sprawy to powinni załatwiac w okresie grudzień-luty (pozwoliłoby to ograniczyć koszty funkcjonowania basenu w zimę, a i frekwencja jest wtedy słabsza).
Argument, który mnie rozwalił kiedy zapytałem dlaczego remont jest w wakacje a nie w grudniu, brzmiał "Bo szkoły mają lekcje WF". No jak dyrektor OSIR nie potrafi zapłanowac remontu pływalni w grudniu z powodu WFów to nie powinien być dyrektorem. A poza tym znam te WF na basenie i wg mnie ich wartośc jest bliska zeru (jak dziecko nie umie pływac to sie na WF na pewno nie nauczy, przynajmniej w Aninie).

REKLAMA

# Pięciozbój

18.09.2023 19:27

To Legia jest taka biedna że nie może wybudować basenu dla swoich zawodników, przez co robią oni tłok na publicznej pływalni?

# Lena128

23.09.2023 09:56

Jest to chyba jeden z najgorszych basenów pod względem organizacji. ( basen mały tzw rekreacyjny). Dostępny tylko dla dzieci które maja opłacone zajęcia z instruktorem. Nie ma miejsca dla dzieci z zewnątrz. Zachęcają wszędzie aby kupić karnet , zapisać się. Natomiast nie informują, że nie ma możliwości skorzystać z basenu bo jest prawie cały czas zajęty. . - zarezerwowany. Można oczywiście w tygodniu jeśli akurat dzieci ze szkoły nie korzystają w ranach wf lub godzinach pracy. To zajęcia grupowe, to maluszki to indywidualne z instruktorem. A gdzie możliwość wejścia z dziećmi , które chcą skorzystać normalnie same. Najlepiej zapłacić, wejść i wyjść. Nigdzie już informują, że basen rekreacyjny jest zarezerwowany na większość czasu. Wchodzis z dzieckiem i nie możesz skorzystać.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA