REKLAMA

Wola

kalendarz imprez »

 

"Kercelak" zmienia lokalizację. Co w programie?

  12 września 2023

alt='"Kercelak" zmienia lokalizację. Co w programie?'
źródło: Dzielnica Wola

16 września odbędzie się tegoroczny "Kercelak". Ta najważniejsza wolska impreza po kilku latach wraca na róg Chłodnej i Żelaznej. Miłośnicy lokalnej historii zgrzytają zębami, bo w tym miejscu nigdy nie było bazaru, od którego pochodzi nazwa imprezy. Jakie atrakcje czekać będą na mieszkańców?

REKLAMA

Już 16 września odbędzie się jedna z najważniejszych imprez w wolskim kalendarzu - "Kercelak". To święto mieszkańców, lokalności, kultury, różnorodności i tradycji dzielnicy, które co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Nie tylko z Woli. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.

Kontrast między "nową", a "starą" Wolą

- W trakcie imprezy jak na dłoni widać kontrast między "nową", a "starą" Wolą, co jest interesującym przeżyciem dla uczestników w każdym wieku - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest fakt, że impreza wraca do pierwotnej lokalizacji, czyli na róg ulic Chłodnej i Żelaznej. Teren imprezy będzie podzielony tematycznie, a w jego skład wchodzić będą strefy: animacji, podwórkowych zdarzeń muzycznych, rzemiosła, śniadaniowa i muzyczna.

- Wydarzenie odwołuje się do mitu Kercelaka, czerpie z bogatej tradycji bazaru i historii Woli, która jest traktowana jako punkt wyjścia, zaczepienia, ale i refleksji nad teraźniejszością. Stąd odniesienia do współczesnej wielokulturowości Woli, która przeziera w projektach animacyjnych - rzemieślnicy Woli, muzycznych - wątki żydowskie, wietnamskie, ukraińskie czy w spektaklu "Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku". To też projekty specjalne, przygotowane na zamówienie, tak jak część muzyczna warszawsko-wolska, która współtworzona jest z Jankiem Młynarskim - mówi Łukasz Strzelczyk, kurator wydarzenia.

Wstąp do księgarni

Co na wolskim "Karcelaku"?

W programie m.in. wspólne biesiadowanie przy śniadaniowym stole, spektakl Teatru Lalka, wystawa realizowana we współpracy z Muzeum Woli, potańcówka z Nicponiami, występ chóru w kościele Baptystów i wyjątkowy koncert, który zwieńczy całe święto.

"Karcelak" rozpocznie się już o godz. 12:00 występem chóru Chorvereinigung w kościele Baptystów a do 18:00 będą dostępne stoiska animacyjne podzielone na strefę animacji, śniadaniową i rzemiosła. Od 13:00 do 14:00 przewidziany jest spektakl dla dzieci Teatru Lalka pt. "Wakacje Mikołajka" oraz mikrokoncerty zespołów Francis Tuan, Ola Bilińska oraz ukraińskiego zespołu KINVA. Od 16:00 spektakl teatralny "Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku", zaś od 17:00 potańcówka - grają Nicponie. Od 18:00 do 21:00 koncert Janka Młynarskiego, Warszawskie Combo Taneczne i Przyjaciele: Ania Rusowicz, Kasia Lins i Monika Borzym.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy