REKLAMA

Wola

sport »

 

Ochrzcili siłownię Centrum Aktywności Fizycznej

  14 kwietnia 2023

alt='Ochrzcili siłownię Centrum Aktywności Fizycznej'
źródło: UD Wola

"Ćwicz do woli na Woli" - pod takim hasłem odbyło się oficjalne otwarcie nowej plenerowej siłowni, mieszczącej się obok Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy Nowolipiu 25B na warszawskim Muranowie.

REKLAMA

Jeszcze w ubiegłym roku na skwerku przed Centrum Aktywności Międzypokoleniowej mieściły się stare, wysłużone i nieużywane fragmenty betonowych boisk. Teraz burmistrz Woli, dyrektor wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami i seniorzy z CAM oficjalnie otworzyli siłownię nazwaną szumnie Centrum Aktywności Fizycznej.

Nowa siłownia plenerowa

- Mam nadzieję, że już niebawem to miejsce będzie tętniło życiem i przyciągało mieszkańców w niemal każdym wieku - mówił Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Czternasta emerytura to nie wszystko. Bezpłatne siłownie dla seniorów Czternasta emerytura to nie wszystko. Bezpłatne siłownie dla seniorów
Na warszawskiej Woli ruszyła akcja "Bezpłatne siłownie dla seniorów". Osoby, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, mogą w wybrane godziny korzystać na koszt samorządu z obiektów w halach Koło i Reduta.
- Urządzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowego w miejscu rozbetonowanego placu doskonale wpisuje się w naszą politykę oddawania podwórek mieszkańcom - dodał.

- Okoliczni mieszkańcy mogą już korzystać z obiektu do woli - mówi Joanna Dolińska-Dobek, dyrektorka CAM Nowolipie. - Oprócz tradycyjnych przyrządów do ćwiczeń, takich jak orbitrek, wioślarz, rower oraz podwójne wahadło, wyciskacz, biegacz i twister, atrakcją siłowni są dwa zintegrowane stoły, na których można grać w szachy, warcaby czy chińczyka - dodaje.

Wstąp do księgarni

Aktywność fizyczna pod chmurką

Równolegle z budową siłowni przeprowadzono rewitalizację okolicznej zieleni. Wysiano nowe trawy, wykonano kwietniki i klomby. Choć oficjalna inauguracja siłowni miała miejsce pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, to prace w terenie zakończyły się już w grudniu. Czemu z otwarciem czekano kilka miesięcy?

- Przyczyna jest bardzo prosta. Prace zostały ukończone przed zimą, a zieleń musiała się przyjąć - tłumaczy Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. - Dzięki temu mogliśmy Państwa zaprosić na plac będący już skończonym projektem, który powoli zaczyna rozkwitać. Z dnia na dzień będzie się tu robiło coraz ładniej, dlatego serdecznie zachęcam do odwiedzania i korzystania, zarówno z plenerowej siłowni, jak i ławeczek, na których można przysiąść, odpocząć, cieszyć się otaczającą zielenią - dodaje.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA