REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

157 wiecznie spóźnione. Wszystkiemu winne korki

  14 kwietnia 2023

alt='157 wiecznie spóźnione. Wszystkiemu winne korki'
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Mieszkańcy Muranowa narzekają na niepunktualność linii 157, kursującej m.in. Smoczą. Z ich relacji wynika, że autobusy nie trzymają się rozkładów jazdy?

REKLAMA

Radna dzielnicy Wola Aneta Skubida poprosiła o informację, czy badana była punktualność linii 157. Jeśli tak, to jakie są wyniki tych badań?

157 kursuje spóźnione

- Jakie są możliwości spowodowania, by autobusy linii 157 przyjeżdżały punktualnie? Regularność kursowania oraz punktualność komunikacji miejskiej są kluczowe dla skutecznego zachęcania do korzystania z tego typu transportu. Są one także niezmiernie istotne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wybór alternatywnego środka transportu - pisze radna Skubida. Blok zamiast nowej ulicy. Korki na trasie Prymasa zostaną na zawsze? Autobusy przegrywają z korkami. Buspasa na Prymasa nie będzie
Korki na jednej z najruchliwszych tras w Warszawie są tak duże, że Zarząd Transportu Miejskiego chce wycofać z niej jedną z linii autobusowych. Dla pozostałych nie ma nadziei.

Jak wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego, przyczyną "odchyleń od rozkładowego czasu realizacji kursu" w większości przypadków są utrudnienia w ruchu drogowym.

- Nasilające się natężenie ruchu sprawia, że tworzą się zatory, które nieuchronnie zaburzają regularność kursowania autobusów. Podkreślamy, że występujące utrudnienia mają charakter losowy, co potwierdzają bardzo zmienne wartości opóźnień, jakie obserwujemy - informuje wicedyrektorka ZTM Renata Wiśniewska.

Analiza danych dotyczących punktualności kursowania linii 157 z przystanku Smocza w dni powszednie w okresie od 27 lutego do 17 marca wykazała, że większość kursów realizowana jest w ramach przewidzianej "tolerancji czasowej". Co to znaczy? Odjazd z przystanku z przyspieszeniem wynoszącym do minuty oraz opóźnieniem wynoszącym do 3 minut względem rozkładu jazdy traktowany jest jako punktualny.

Zapraszamy na zakupy

Niepunktualne autobusy w Warszawie

- Opóźnienia przekraczające 3 minuty odnotowaliśmy w przypadku 13% wszystkich kursów w kierunku pętli Gwiaździsta oraz 18% kursów w kierunku pętli Szczęśliwice. Wartość tych opóźnień wahała się od 4 do 13 minut w kierunku Ochoty oraz od 4 do 22 minut w kierunku Żoliborza. Główną przyczyną tych opóźnień są utrudnienia w ruchu drogowym występujące m.in. w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej i Wawelskiej oraz na ciągu ulic Żelazna - Smocza - Stawki - wyjaśnia wicedyrektor Wiśniewska.

Rozkłady jazdy układane są na podstawie realnego czasu przejazdu autobusu daną trasą w warunkach normalnego ruchu.

- Przy ich tworzeniu nie jesteśmy w stanie uwzględnić opóźnień spowodowanych zatorami drogowymi, ponieważ charakteryzują się one zmiennym natężeniem i miejscem powstawania, a także występowaniem o różnych porach dnia i tygodnia - dodaje wicedyrektorka.

ZTM systematycznie monitoruje sytuację na liniach, jednak urzędnicy nie są w stanie wyeliminować wszystkich powodów niepunktualności.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Marian

15.04.2023 19:38

Warszawa Czaska to jeden wielki paraliż komunikacyjny. Czas na zmianę tego nieudacznika.

# Michal

16.04.2023 21:55

Problemem jest Żelazna i Smocza. Kierowcy zamiast jechać na Okopową pchają się na zapchaną smoczą przy okazji blokujac autobus, który skręca w stronę dworca gdańskiego

# Gargamel

22.04.2023 01:48

Kierowca 157 ...
Tam teraz jeździ się po Amerykańsku aby mieć min -10 !!
To linia to tylko dla Asów lotnictwa asfaltowego......

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024