REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

komunikacja

 

157 wiecznie spóźnione. Wszystkiemu winne korki

  14 kwietnia 2023

157 wiecznie spóźnione. Wszystkiemu winne korki
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Mieszkańcy Muranowa narzekają na niepunktualność linii 157, kursującej m.in. Smoczą. Z ich relacji wynika, że autobusy nie trzymają się rozkładów jazdy?

REKLAMA

Radna dzielnicy Wola Aneta Skubida poprosiła o informację, czy badana była punktualność linii 157. Jeśli tak, to jakie są wyniki tych badań?

157 kursuje spóźnione

- Jakie są możliwości spowodowania, by autobusy linii 157 przyjeżdżały punktualnie? Regularność kursowania oraz punktualność komunikacji miejskiej są kluczowe dla skutecznego zachęcania do korzystania z tego typu transportu. Są one także niezmiernie istotne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wybór alternatywnego środka transportu - pisze radna Skubida. Blok zamiast nowej ulicy. Korki na trasie Prymasa zostaną na zawsze? Autobusy przegrywają z korkami. Buspasa na Prymasa nie będzie
Korki na jednej z najruchliwszych tras w Warszawie są tak duże, że Zarząd Transportu Miejskiego chce wycofać z niej jedną z linii autobusowych. Dla pozostałych nie ma nadziei.

Jak wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego, przyczyną "odchyleń od rozkładowego czasu realizacji kursu" w większości przypadków są utrudnienia w ruchu drogowym.

- Nasilające się natężenie ruchu sprawia, że tworzą się zatory, które nieuchronnie zaburzają regularność kursowania autobusów. Podkreślamy, że występujące utrudnienia mają charakter losowy, co potwierdzają bardzo zmienne wartości opóźnień, jakie obserwujemy - informuje wicedyrektorka ZTM Renata Wiśniewska.

Analiza danych dotyczących punktualności kursowania linii 157 z przystanku Smocza w dni powszednie w okresie od 27 lutego do 17 marca wykazała, że większość kursów realizowana jest w ramach przewidzianej "tolerancji czasowej". Co to znaczy? Odjazd z przystanku z przyspieszeniem wynoszącym do minuty oraz opóźnieniem wynoszącym do 3 minut względem rozkładu jazdy traktowany jest jako punktualny.

Kup bilet

Niepunktualne autobusy w Warszawie

- Opóźnienia przekraczające 3 minuty odnotowaliśmy w przypadku 13% wszystkich kursów w kierunku pętli Gwiaździsta oraz 18% kursów w kierunku pętli Szczęśliwice. Wartość tych opóźnień wahała się od 4 do 13 minut w kierunku Ochoty oraz od 4 do 22 minut w kierunku Żoliborza. Główną przyczyną tych opóźnień są utrudnienia w ruchu drogowym występujące m.in. w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej i Wawelskiej oraz na ciągu ulic Żelazna - Smocza - Stawki - wyjaśnia wicedyrektor Wiśniewska.

Rozkłady jazdy układane są na podstawie realnego czasu przejazdu autobusu daną trasą w warunkach normalnego ruchu.

- Przy ich tworzeniu nie jesteśmy w stanie uwzględnić opóźnień spowodowanych zatorami drogowymi, ponieważ charakteryzują się one zmiennym natężeniem i miejscem powstawania, a także występowaniem o różnych porach dnia i tygodnia - dodaje wicedyrektorka.

ZTM systematycznie monitoruje sytuację na liniach, jednak urzędnicy nie są w stanie wyeliminować wszystkich powodów niepunktualności.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# Marian

15.04.2023 19:38

Warszawa Czaska to jeden wielki paraliż komunikacyjny. Czas na zmianę tego nieudacznika.

# Michal

16.04.2023 21:55

Problemem jest Żelazna i Smocza. Kierowcy zamiast jechać na Okopową pchają się na zapchaną smoczą przy okazji blokujac autobus, który skręca w stronę dworca gdańskiego

# Gargamel

22.04.2023 01:48

Kierowca 157 ...
Tam teraz jeździ się po Amerykańsku aby mieć min -10 !!
To linia to tylko dla Asów lotnictwa asfaltowego......

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA