REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

społeczeństwo

 

Plac zabaw rozkradziony i zdewastowany dzień przed otwarciem

  11 kwietnia 2022

Plac zabaw rozkradziony i zdewastowany dzień przed otwarciem
źródło: Piotr Zadrożny

Integracyjny plac zabaw dla dzieci na osiedlu Jagiellońska w Legionowie, który powstał za astronomiczną kwotę 2,4 mln złotych, jeszcze przed oficjalnym otwarciem został... zniszczony i rozkradziony. - Brak słów - komentuje jedna z mieszkanek. Mieszkańcy apelowali o monitoring, miasto nie chciało i są pierwsze efekty.

REKLAMA

8 kwietnia uroczyście otwarto integracyjny plac zabaw dla dzieci na osiedlu Jagiellońska. Jednak kilkanaście godzin wcześniej miały miejsce wydarzenia, które mocno zniesmaczyły część mieszkańców tego osiedla, jak i władze samorządowe.

REKLAMA

Kradzież i dewastacja "pod nosem" policji

W środę 6 kwietnia zostało usunięte ogrodzenie tymczasowe, które było zamontowane na czas robót budowlanych. Wszystko było już przygotowane do piątkowego uroczystego otwarcia. Dzień po zdemontowaniu ogrodzenia skradzione zostały dwa hamaki a trzeci został uszkodzony i pozostawiony na miejscu. Złodzieje ukradli także karabińczyki do ich montażu. Dwieście metrów dalej mieści się komisariat policji oraz siedziba straży miejskiej.

REKLAMA

Mieszkańcy prosili o monitoring

Mieszkańcy mówią o braku monitoringu w tym miejscu i potrzebie jego szybkiego montażu, żeby inwestycja ta nie była w dalszym ciągu rozkradana i dewastowana.

- Ludzie prosili, żeby plac był objęty monitoringiem, do czego władze Legionowa nie odniosły się w ogóle - komentuje jedna z mieszkanek. - Czemu miasto nie zainstalowało monitoringu, mimo wielu próśb mieszkańców? - pyta kolejna osoba.

Co na to legionowska władza? Wiceprezydent Piotr Zadrożny nie odniósł się do tego pytania w dyskusji na Facebooku. - Bez państwa wsparcia i dbania o wspólne dobro szybko zostaną zniszczone inne zabawki i wyposażenie - napisał zastępca Romana Smogorzewskiego i dodał w jednym z komentarzy: - Często samo zainteresowanie się zachowaniem młodych ludzi wystarczy.

(db)

 

Komentarze (3)

# asfsdfdsgd

11.04.2022 09:02

Hahahahahahahahaha Legionowo to apogeum beki.

# Grdz

11.04.2022 14:02

Polska w dużych dawkach.

# Razor

12.04.2022 21:42

Legionowo to nie miasto, to odmienny (niestety) stan umysłu

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA