REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Plac zabaw na placu Grunwaldzkim zyska oświetlenie?

  27 maja 2024

alt='Plac zabaw na placu Grunwaldzkim zyska oświetlenie?'
źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz

Już w drugiej połowie czerwca mieszkańcy będą mogli poprzeć jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego Żoliborza, który zakłada montaż oświetlenia na terenie placu zabaw "Figle i Psoty" na placu Grunwaldzkim.

REKLAMA

- Oddany kilka lat temu do użytku plac zabaw "Figle i Psoty" pozbawiony jest oświetlenia, które umożliwiałoby korzystanie z niego po zmroku. Problem dotyczy głównie miesięcy jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych, kiedy dzień trwa krócej. Otwarcie długo wyczekiwanego Centrum Lokalnego Żoliborz wpłynęło na wzrost zainteresowania placem zabaw. Znajdują się tam urządzenia, z których mogą korzystać osoby w różnym wieku - od najmłodszych dzieci (huśtawki) po dorosłych (np. leżaki). Oświetlenie na placu zabaw pozwoliłoby na dłuższe spędzanie tam czasu - wyjaśnia autor projektu Tomasz Mielcarz.

Przydałyby się 3-4 latarnie

Projekt wyceniony na 95 tys. zł ma spore szanse w czerwcowym głosowaniu mieszkańców nad budżetem obywatelskim dzielnicy na 2025 rok.

Pomysłodawca zakłada zaprojektowanie i wykonanie "inteligentnego" oświetlenia na terenie całego placu zabaw "Figle i Psoty". Doświetleniu podlegać by miały wszystkie urządzenia rekreacyjne na placu zabaw, co może być osiągnięte - jak zapewnia projektodawca - z wykorzystaniem zaledwie 3-4 latarni z lampami ledowymi, włączanych przez "inteligentny" system regulowania natężenia, reagujący na obecność użytkowników placu zabaw. Oznacza to, że światło o pełnym natężeniu byłoby tylko tam, gdzie akurat ktoś przebywa, zaś reszta lamp mogłaby w tym czasie być przygaszona.

Łatwo wyobrazić sobie, że najlepszą zabawą dla dzieci - przynajmniej na początku - stanie się włączanie i wyłączanie latarni. Takie nowe żoliborskie figle i psoty.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy