REKLAMA

Wola

różne

 

Piesi na rondzie Daszyńskiego: "nadludzki wysiłek"

  13 czerwca 2014

Piesi na rondzie Daszyńskiego: "nadludzki wysiłek"

Sytuacją pieszych na rondzie Daszyńskiego zainteresowało się biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi o zbyt krótkie zielone światło dla pieszych, które można uznać za dyskryminację osób o ograniczonej sprawności.

REKLAMA

Myśląc o dyskryminacji zazwyczaj nie wyobrażamy sobie osoby starszej czy niepełnosprawnej, która musi zmuszać się do nadludzkiego wysiłku, by zdążyć przejść przez jezdnię na zielonym świetle. Tymczasem taka właśnie sytuacja ma miejsce na rondzie Daszyńskiego.

W 2011 r. rondo zostało częściowo zamknięte dla ruchu w związku z budową II linii metra a pieszych, chcących przejść przez jezdnię, zmuszono do kilkukrotnego nadkładania drogi i przebiegania na krótkim zielonym świetle. Sprawą zainteresowały się nie tylko organizacje pozarządowe, ale także biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

W piśmie skierowanym do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pyta o skrócenie zielonego światła dla pieszych, przechodzących przez Towarową po południowo-zachodniej stronie ronda. By przyspieszyć ruch samochodów, sygnał na tym 15-metrowym przejściu został skrócony do... ośmiu sekund. Łatwo sobie wyobrazić, z jaką prędkością trzeba się poruszać, by zdążyć na zielonym. Z pewnością nie jest to prędkość, z którą mogą poruszać się osoby starsze, niepełnosprawne czy dzieci.

Według ostatnich zapowiedzi Metra Warszawskiego budowa centralnego odcinka II linii zakończy się we wrześniu. Czy dopiero wtedy skończy się koszmar pieszych?

DG

 

Komentarze (6)

# alfa

13.06.2014 21:39

Jak mają ograniczoną sprawnosć, to niech nie wychodzą z domu.

# TaJemnicza

14.06.2014 00:55

Łukasz kocham Cię :*

# mucodozo

14.06.2014 04:47

Ograniczyc ruch samochodow &mozliwosc wjazdu do Centrum! Public transport w europejskich stolicach podstawa.

REKLAMA

# ...

14.06.2014 13:49

#alfa napisał(a) 13.06.2014 21:39
Jak mają ograniczoną sprawnosć, to niech nie wychodzą z domu.
...

# rrr

16.06.2014 10:35

W Berinie w nektorych miejscach tez jest bardzo krotkie swiatlo dla pieszych. Tylko nasi tempi kierowcy musza zrozumiec ze jak pieszy wchodzi na zielonym i z roznych powodów potem idzie (np z balkonikiem) bardzo wolno to im NIE MOZNA RUSZYC nawet jak maja zielone!
A ja widze np ze zmienia sie swiatlo dla samochodów na zielone, stoja na 2 pasach samochody a trzecim jedzie inny i nawet nie zwolni i nie pomysli ze ktoś jeszcze moze byc na pasach! Mamy najgorszych kierowcow w UE. Busz!

# ignorant

24.06.2014 16:46

Światła w mieście niestety wszędzie są bardzo krótkie - ciężko przejść żwawym krokiem i zdążyć a gdzie matki z dziećmi/wózkami czy osoby starsze?
Warszawa jest ogólnie koszmarem dla wszystkich oprócz kierowców:(
Tramwaje ślamazarzą się poprzez niezliczone ilości czerwonych świateł, brak bus-pasów, przejścia podziemne i drogi w centrum o szerokości podwójnej autostrady - koszmar.
Przejście Prymasa Tysiąclecia, Kasprzaka, Wolskiej, Górczewskiej, Towarowej(że wymienię tylko okoliczne ulice) na jednej zmainie świateł to istny sprint a mieszkamy w mieście nie na skrzyżowaniu autostrad.
Na szczęscie zwężają Świętokrzyską - oby ta tendensja się utrzymała.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy