REKLAMA

Wola

społeczeństwo »

 

Pies zaatakowany gazem? Sprawa zgłoszona Facebookowi, policja nic nie wie

  2 marca 2023

alt='Pies zaatakowany gazem? Sprawa zgłoszona Facebookowi, policja nic nie wie'
źródło: Facebook/Warszawska Wola

Jak się okazuje, nie tylko psy potrafią agresywnie zachowywać się wobec ludzi, ale też ludzie wobec czworonogów. Niedawno opisaliśmy sprawę rzekomego trucia psów na Kole. Tym razem jedna z mieszkanek przestrzega przed agresywną kobietą, która na pobliskim Młynowie miałaby atakować zwierzęta gazem pieprzowym.

REKLAMA

Przed niespełna miesiącem napisaliśmy o tym, jak jedna z mieszkanek przestrzegała właścicieli psów przed kobietą, która "częstuje" czworonogi kiełbaskami nafaszerowanymi trutką. Przed kilkoma dniami na portalu społecznościowym ukazała się kolejna niepokojąca informacja, którą spróbowaliśmy zweryfikować.

Atak gazem na psa?

- Dzisiaj około godziny 17:00 wracałam z Bunią ze spaceru. Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością" Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością"
Lata mijają, a temat psich kup na publicznych trawnikach wciąż jest aktualny. Co ciekawe, coraz częściej psiarz narzeka na psiarza, że ten nie sprząta po swoim pupilu. Jedna z mieszkanek Woli zaapelowała do sąsiadów.
Ulica Działdowska, okolice Wolskiej i Płockiej. Kobieta około 35-40 lat. Mijając nas bez słowa wyciągnęła rękę i psiknęła Buni gazem pieprzowym w oczy. Pies zapiszczał, ja w szoku, nie zdążyłam nawet zareagować. Ona gdzieś się zmyła. Uważajcie na swoje pieski! - napisała właścicielka czworonoga.

Jej wpis wzbudził spore zainteresowanie i oburzenie. Jednak wśród wielu komentarzy można znaleźć i takie, w których ludzie apelują o rozsądek i niewydawanie wyroków na Facebooku.

- Nie wiemy, jak naprawdę było. Być może pani poczuła się zagrożona ze strony psa bez smyczy i kagańca, wówczas sięgnęła po gaz - spekulują.

Kup bilet

Sprawa zgłoszona Zuckerbergowi

- Zgłoś sprawę na policji. Być może jest więcej osób poszkodowanych w ten sam sposób. Twoje zeznania mogą ułatwić namierzenie sprawczyni i przysłużyć się do poniesienia zasłużonej kary, a nawet odszkodowania z tytułu leczenia psa. Skrzyżowanie ulic Wolskiej z Płocką jest w miarę dobrze oświetlone, więc może oprócz ewentualnych kamer ze skrzyżowania, poczty lub metra, byli tam jacyś świadkowie zaistniałego zdarzenia - radzi jedna z komentujących mieszkanek.

W większości przypadków do policji nie docierają sygnały o takich zdarzeniach i trudno stwierdzić, czy opisana sytuacja miała faktycznie miejsce. Zamiast tego zgłoszenia trafiają na portale społecznościowe, czyli w pustkę.

- Jeśli ma miejsce taka sytuacja, to zachęcam wszystkich poszkodowanych do dzwonienia na numer 112. My takiego zgłoszenia nie mamy i nie prowadzimy postępowania wyjaśniającego w tej sprawie - informuje komisarz Marta Sulowska z rejonowej komendy policji.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Tubylec

02.03.2023 18:57

Pisek podszedł tylko się przywitać, ale nie każdy lubi psy, a niektórzy się nawet ich boją. Właściciel powinien dostać mandat jeżeli peic nie był na smyczy. I popieram, kazdy piec bez słyszy, który podejdzie się tylko przywitać powinien dostać gazem, może właściciele pilnowaliby swoich pupilów.

# Marian

02.03.2023 20:24

Każdy pies, który podbiega do mnie bez kaganica dostaje gazem.

# antypsiarz

03.03.2023 12:39

Jeśli czuję się zagrożony - używam gazu. Proste. Nie obchodzą mnie tłumaczenia typu "on jest niegrożny", "mój pies nie gryzie", "on chce się tylko przywitać" - mam to gdzieś. Nie życzę sobie psów w mojej "strefie komfortu" a więc minimum 5-metrów od kundla. Jeśli psiarz złamie tą granicę, wówczas i ja zareaguję stanowczo. Mam do tego prawo.

REKLAMA

# Kolo

05.03.2023 09:49

Została naruszona nietykalność cielesna psa. Pies złożył prywatny akt oskarżenia. Pies stawil sie w sadzie i rozpoznal sprawce oraz zlozyl szczegolowe zeznania. Sprawca został skazany na 10 lat kompanii karnej, w tym 5 lat ciężkich robót w kamieniolomach. Sprawa prowadzona z rozmachem niczym śledztwo w sprawie wampira z Bytowa. A poważnie to osobiście nie popieram jakichkolwiek działań polegających na agresji względem ludzi oraz zwierząt. Historia ta świadczy jednak, że ludzie mają już tego wszystkiego dość, a polityka władzy polegająca na promowaniu niekontrolowodnego wzrostu poglowia psów na obszarach wysokozurbanizowsnych zbankrutował. I nie jest to wina psów, ale braku odpowiedzialności ich właścicieli i władzy. Po pierwsze nie może być tak że każdy bierze sobie poza jakąkolwiek kontrola psa i trzyma go gdzie chce. To nie jest prywatną sprawa właściciela mieszkania gdyż każdy pies to duża uciążliwość dla otoczenia, niszczenie przestrzeni publicznej oraz nieruchomości wspólnej. Z tego tytułu powinny być pobierane dodatkowe opłaty i podatki, jak też prawo miejscowe powinno określać co można a czego nie można. U nas jest natomiast całkowite sobiepaństwo. Pies nie tylko brudzi, ale także szczeka, wyje, skowycze etc. Coraz trudniej jest poruszać się po parkach i chodnikach bo wszystko zostało totalnie zawlaszczone przez psy. Nie można nawet spokojnie pobiegac lub pojeździć na rowerze bo grozi to także atakiem i ugryzieniem (pies na w naturze rzucania się na poruszającego się szybciej). Poza tym plaga puszczania psów luzem, bo przecież pies ma prawo się wybiegac (ma więcej praw niż czlowiek). To już jakieś szaleństwo. Poza tym są osoby które boją się psów i mają prawo się bać. Tłumaczenie w rodzaju, że piesek nie gryzie to sobie można można... Poza tym, czy ten piesek był w krańcu i na smyczy, czy sobie ot tak biegał luzem? Jesli biegał luzem to dalszy komentarz jest zbędny.

# Arpa61

10.03.2023 07:30

Hycle gazowe dowcipne. Spotkam hycla w akcji i wyuczę manier aplikacją piąchopiryny. Hycle naruszają moją strefę komfortu; 10 tys. kilometrów.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy