REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Parkingi tylko dla "swoich". Bródno obawia się otwarcia metra
REKLAMA

REKLAMA

Parkingi tylko dla "swoich". Bródno obawia się otwarcia metra

Radny z Targówka chciałby wprowadzenia w dzielnicy identyfikatorów, które upoważniałyby mieszkańców do korzystania z parkingów pod blokami. Takie rozwiązanie miałoby zapobiec zastawianiu osiedlowych parkingów przez osoby przyjezdne, szczególnie po otwarciu kolejnych stacji metra. Co na to władze SM Bródno?

REKLAMA

- W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców związanym z problemami z parkowaniem na terenie naszej dzielnicy i obawami, że sytuacja ulegnie pogorszeniu po otwarciu drugiej linii metra, zwracam się z prośbą o pilne wdrożenie działań zapobiegawczych - zwrócił się do władz dzielnicy radny Michał Jamiński.

"Osiedlowe parkingi nie dla osób przyjezdnych"

Jak zaznaczył radny, jako dobrą praktykę należy uznać pilotażowy program wdrożony na Woli, gdzie na części podwórek wprowadzono identyfikatory, bez których nie ma możliwości zaparkowania samochodu.

- Przestrzegania reguł pilnuje straż miejska, która w przypadku stwierdzenia braku identyfikatora widocznego za szybą pojazdu wyciąga konsekwencje - przekonuje radny Jamiński, który poprosił urząd dzielnicy o przygotowanie propozycji rozwiązań umożliwiających "ochronę osiedli" przed zastawianiem przez przyjezdne auta. W odpowiedzi na złożoną przez radnego interpelację urząd poinformował, że sprawa zostanie przedstawiona do opinii na najbliższym posiedzeniu rady osiedla Wysockiego znajdującego się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno.

- Działania, które proponuję, mają zapobiegać zajmowaniu osiedlowych miejsc parkingowych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie metra przez osoby przyjezdne. Miejsca postojowe dla takich osób powinny być zapewnione w ramach parkingów "parkuj i jedź" - mówi Michał Jamiński. Wiele w tej kwestii zależy od decyzji SM Bródno. Co zamierzają zrobić jej prezesi?

Odcinają się szlabanami

Jak zaznacza spółdzielnia, nie wszystkich dotyczy ta kwestia. Np. na terenie osiedla Podgrodzie nie wybudowano parkingów, mieszkańcy zatem korzystają z miejsc postojowych zlokalizowanych wzdłuż ulic wybudowanych przez miasto. Zaś na osiedlu Kondratowicza od dłuższego czasu wprowadzane są inne rozwiązania. Chodzi o instalowanie przy wjazdach nie niektóre parkingi szlabanów. Jednak jak zastrzega spółdzielnia, posiadanie pilota umożliwiającego wjazd nie jest równoznaczne z posiadaniem miejsca parkingowego, ponieważ liczba wydanych pilotów jest większa od liczby dostępnych miejsc dla lokatorów. Zaś administracja osiedla Toruńska wskazuje, że rozwiązaniem problemu mogłoby być wybudowanie parkingów pomiędzy blokami osiedla, z których korzystaliby tylko mieszkańcy. Wymagałoby to jednak pokrycia przez nich wysokich kosztów budowy parkingów, montażu szlabanów i wykupienia pilotów.

"Parkingi kosztem zieleni i placów zabaw"

Na posiedzeniu rady osiedla Wysockiego, która odbyła się 30 stycznia uznano, że potrzebne są konsultacje z mieszkańcami i rozeznanie problemu po uruchomieniu drugiej linii metra. Dopiero wówczas zostaną podjęte jakieś działania. - Należy również zwrócić uwagę na fakt, że budowa parkingów blisko budynków mieszkalnych - często wymagająca zamiany istniejącego trawnika lub placyku zabaw na miejsca parkingowe - nie znajduje aprobaty u części mieszkańców, nie tylko tych, którzy nie posiadają auta. Jest to problem złożony i trudny do rozwiązania w sposób, który nie powodowałby fali sprzeciwu - czy to ze względu na ponoszenie dodatkowych kosztów, czy to ze względu na rozwiązania lokalizacyjne - informuje wiceprezes SM Bródno Barbara Estkowska.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek

21.02.2020 10:09 #Fiat punto
Bródno to nie tylko złodziejska spółdzielnia. To też wspólnoty komunalne które nie ukradły tak jak spółdzielnia całych kwartałów. Co mają zrobić mieszkańcy takich bloków jak nikt o nich nie dba?
21.02.2020 12:08 #bugi
Było nie blokować opcji stacji po drugiej stronie trasy toruńskiej. Tam byłby parking przesiadkowy (masa miejsca) i nie było by problemu z samochodozą spod warszawy.
21.02.2020 15:05 #Kris
Jest miejsce na parkingi przy Cenrum Targówek przy S8. Jaki kretyn zadecydował o zakończeniu metra między blokami na Bródnie? Teraz zdziwienie.
22.02.2020 03:57 #Bruce Davids
Witam wszystkich, czy obecnie znajdujecie się w poważnym kryzysie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy bank odrzucił cię i chcesz pożyczki, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Bez względu na sytuację finansową. Możemy zaoferować kredyty hipoteczne, kredyty komercyjne, kredyty prywatne i kredyty wyłącznie na cele edukacyjne.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz.
Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) (ferra_tum@outlook.com) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin.

Możemy pomóc Ci w pożyczce w wysokości od 5000 do 200 milionów USD w celu rozwiązania twoich problemów finansowych przy bardzo niskim 3% oprocentowaniu na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek w czasie trwania pożyczki po zabezpieczeniu z nami pożyczki. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie! Jeśli masz wątpliwości lub chcesz wyjaśnić, napisz do nas na adres
E-mail: ferratum.loans@gmail.com
E-mail: ferra_tum@outlook.com
22.02.2020 18:05 #qvertz
Metro powinno być dociągnięte na Białołękę, a przy końcowej stacji powinien stanąć potężny parking na samochody. Białołęka, Nowodwory nie mogą być upośledzone brakiem szybkiego, podziemnego połączenia z resztą Warszawy. Ale władze miasta na czele z Rafalalą interesują się wyłącznie losem biednych lgbt+.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Najczęściej czytane

REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 Wywóz gruzu na terenie Warszawy. W ofercie kontenery od 1 do 36m3. Kontenery KP5 i KP7 na gruz. Odbiór worków Big-Bag. Usługa ekspresowa, możliwość odbioru odpadów od 270 zł już na drugi dzień od zamówienia. Obsługiwane rejony: - Warszawa, Pęcice, Nowa Wieś, Michałowice, Lesznowola, Komorów, Babice Stare, Piastów, Reguły, Raszyn, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Magdalenka, Łomianki, Józefosław, Zaborów, Strzeniówka, Podkowa Leśna, Marki, Borzęcin, Brwinów, Nadarzyn, Mysiadło, Milanówek, Izabelin, Konstancin Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Ząbki, Leszno koło Błonia, Żabiniec, Mszczonów, Legionowo, Janki, Jaktorów Zamawianie kontenerów online: https://www.ecoexpress24.pl/

Poszukuję do wynajęcia
 Wynajmę garaż murowany na Bielanach 502-255-424

Sprzedam
 WWW.MTELZCS.COM Apple iPhone 11 Pro Max, 11 Pro, Samsung S20/S20+/S20 Ultra, Note 10 Plus i inne Skontaktuj się z nami:- Adres e-mail biura: sales@mtelzcs.com E-MAIL: sales@mtelzcs.com Strona internetowa firmy: WWW.MTELZCS.COM Jesteśmy renomowanym przedsiębiorstwem, sprzedajemy po cenach hurtowych detalistom i osobom prywatnym. Akceptujemy płatności PayPal i Przelew Bankowy lub TRANSFERWISE Akceptujemy inne metody płatności do użytku osobistego Wszystkie produkty są nowe z gwarancją Wszystkie produkty są zapakowane w oryginalne pudełko Dostępny rabat gotówkowy i rabat handlowy Oferta promocyjna - Darmowa dostawa W przypadku hurtowego zakupu 200 sztuk lub więcej sztuk, możesz odwiedzić naszą firmę bezpośrednio .. Skontaktuj się z nami:- Adres e-mail biura: sales@mtelzcs.com E-MAIL: sales@mtelzcs.com Strona internetowa firmy: WWW.MTELZCS.COM

Lokal użytkowy sprzedam
 Do you need a financial help? Are you in any financial crisis or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt or pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital services from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial services from our company. We offer the following finance to individuals- *Commercial finance *Personal finance *Business finance *Construction finance *Business finance And many More: and many more at 3% interest rate; Contact Us Via Email:financialserviceoffer876@gmail.com Or Whatsapp me on +918929509036


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA