REKLAMA

Targówek

obyczaje »

 

Rośliny znikają z parku Bródnowskiego. "Złodzieje sadzonek nie próżnują"

  17 listopada 2023

alt='Rośliny znikają z parku Bródnowskiego. "Złodzieje sadzonek nie próżnują"'
źródło: Urząd Dzielnicy Targówek

W parku Bródnowskim dochodzi do regularnych kradzieży. Azalie i rododendrony - te rośliny znikają najczęściej. Złodzieje dewastują przy tym nowe nasadzenia.

REKLAMA

Rododendrony kwitną w maju i czerwcu. Kwiaty wyrastają na długich szypułkach, w kwiatostanach na szczytach pędów. Kwiatów jest bardzo dużo, a ich kolor można wybierać z szerokiej gamy: od białego, poprzez żółty, pomarańczowy, różowy, czerwony, aż po fioletowy. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Z kolei azalie ogrodowe są cenione za piękne różnokolorowe kwiaty. Te ozdobne krzewy dostępne są w setkach odmian i cieszą się niesłabnącą popularnością. Również - jak się okazuje - wśród ogrodowych złodziei.

Kradną krzewy w parku Bródnowskim

Niedawno Urząd Dzielnicy Targówek poinformował o trwających pracach przy aranżacji różanki w parku Bródnowskim. Nasadzenia roślin i krzewów prowadzone były w bezpośrednim sąsiedztwie rzeźb Anioła, Raju i Abakanów. W sumie na różance o powierzchni około 2 tys. m2 pojawiło się ponad 6 tys. roślin. Nie wszystkie jednak przetrwają do wiosny.

- Niestety nowe nasadzenia już znalazły pozbawionych zasad "amatorów zieleni". Złodzieje sadzonek nie próżnują - poinformowali urzędnicy. Tylko w ciągu jednego tygodnia odnotowali kradzież kilkunastu sadzonek azalii i rododendronów o wartości ponad 1,5 tys. zł.

Wstąp do księgarni

Urząd Dzielnicy Targówek apeluje

Jak informują urzędnicy, skradzione sadzonki zostaną uzupełnione przez firmę wykonującą prace ziemne, jednak urzędnicy proszą mieszkańców o zwracanie uwagi na akty wandalizmu lub kradzieże w parku Bródnowskim. - W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości prosimy o kontakt ze strażą miejską lub policją - apelują.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024