REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kultura

 

Pączkująca kultura

  9 listopada 2002

Już w marcu przyszłego roku będzie można skorzystać z czytelni prasy na ponad 30 osób, zajrzeć do kafejki internetowej lub napić się herbaty w kameralnej atmosferze.

REKLAMA

Wszystko to w budowanej właśnie Placówce Upowszechniania Kultury przy ul. Estrady 112 na Wólce Węglowej. Akt erekcyjny pod tę inwestycję wmurowano w ostatnich dniach października.

PUK pomyślana jest jako filia Bielańskiego Ośrodka Kultury. Budynek będzie parterowy, a jego powierzchnia użytkowa to ponad 300 metrów kwadratowych. Poza wspomnianymi pomieszczeniami będzie także sala klubowa na 50 osób. Doskonałe miejsce na spotkania muzyczne. Ma powstać również punkt biblioteczny. Niewykluczone, że pojawią się także koła zainteresowań.

- Z kafejki internetowej młodzież szkolna będzie mogła korzystać nieodpłatnie. Takie przynajmniej przyświecają nam założenia - powiedziano "Echu" w bielańskim wydziale prasowym. - Zgodnie z założonym harmonogramem budynek powinien być oddany do użytku przed końcem marca 2003 roku. Termin ten może ulec przesunięciu tylko w wypadku bardzo niesprzyjającej aury. W takich sytuacjach możliwa jest przerwa w pracach budowlanych. Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Kwota ta zostanie wydana z budżetu dzielnicy Bielany.

Placówka Upowszechniania Kultury to najdalej na północ wysunięty obiekt tego typu na Bielanach. O postępie prac i dalszym krystalizowaniu się koncepcji szczegółowej oferty placówki będziemy informować na naszych łamach.

Grzegorz Ciesielski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA