REKLAMA

Bemowo

sport »

 

Otwarte boiska

  20 kwietnia 2007

Siedem bemowskich szkół bierze udział w akcji "otwarte boiska". Popołudniami młodzież może swobodnie korzystać z obiektów sportowych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

REKLAMA

Akcja "otwarte boiska" ma na celu nie tylko promocję sportu - wiadomo, że nad-miar wolnego czasu i nuda są przyczyną wielu negatywnych zjawisk wśród młodzie-ży. Ułatwiając uczniom korzystanie z obiektów sportowych w pewien sposób chro-nimy ich przed sięganiem po używki, czy innymi groźnymi zachowaniami - mówi Katarzyna Niedźwiedzka z dzielnicowego wydziału sportu i rekreacji.

W akcji bierze udział siedem szkół. Są to te placówki, które dysponują nowo-czesnymi boiskami. Opiekę nad uczestnikami akcji sprawują nauczyciele wf-u. Dostają oni z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie, które uwzględnione jest w budżecie dzielnicy. Niestety boiska otwarte są tylko przez dwie godziny w dni powszednie, za to dłużej, bo pięć godzin, w weekendy. Uczniowie skarżą się, że dwie godziny to stanowczo za krótko, ale z drugiej strony przyznają, że lepsze to niż telewizja, czy gry wideo.

Jolanta Barbara Różyczka, dyrektor Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym nr 83 im. Konstancji Markiewicz mówi, że zainteresowanie akcją jest spore. - Nasza szkoła dysponuje dwoma boiskami. Wielu młodych ludzi przychodzi pograć w piłkę. Czasem przydałby się dodatkowy opiekun. Sporadycznie zdarzają się nieproszeni goście, którzy wcale nie myślą o grze w piłkę - mówi dyrektorka. - Tak zwani "kibi-ce" czasem przychodzą i próbują spożywać alkohol. Są wówczas wypraszani. W skrajnych wypadkach nauczyciel pełniący dyżur po prostu wzywa straż miejską. Poważniejszych incydentów nie było.

Akcja potrwa do końca czerwca. Nie oznacza to jednak, że po zakończeniu roku szkolnego młodzież nie będzie miała gdzie spędzać wolnego czasu - miasto od lat organizuje w ciągu wakacji oraz ferii zimowych odpowiednio "lato i zimę w mieś-cie". W lipcu i sierpniu udostępnionych będzie jeszcze więcej obiektów sportowych oraz kulturalnych - zapewnia Katarzyna Niedźwiedzka.

Wykaz szkół biorących udział w akcji oraz godziny otwarcia boisk podane są na plakacie przygotowanym przez wydział sportu i rekreacji, który publikujemy.

Piotr Otrębski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024