REKLAMA

Mokotów

drogi »

 

Odyńca: węższa jezdnia, szerszy chodnik

  26 września 2020

alt='Odyńca: węższa jezdnia, szerszy chodnik'
źródło: ZDM

Drogowcy coraz odważniej przenoszą miejsca parkingowe na jezdnie. Tym razem pracują na Mokotowie.

REKLAMA

Choć może się wydawać, że możliwość parkowania na chodniku istniała od zawsze, w rzeczywistości została ona wprowadzona dopiero pod koniec istnienia PRL, w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz trend jest odwrotny: na coraz większej liczbie warszawskich ulic Zarząd Dróg Miejskich decyduje się na przeniesienie miejsc parkingowych na jezdnie.

- Zmianę wdrażamy właśnie na Odyńca na odcinku od al. Niepodległości do Puławskiej - piszą drogowcy. - Jednopasmowa jezdnia ma na tym fragmencie aż 9 metrów szerokości, dlatego nie było przeszkód, by służyła nie tylko do jazdy. Po zmianie powstaną 64 legalne miejsca parkingowe. Dzięki temu zyskają też niepełnosprawni. Trzy miejsca przeznaczone będą właśnie dla nich. Do tej pory nie było tam ani jednej koperty.

ZDM zaznacza, że liczba pasów ruchu na Odyńca pozostaje taka sama a przejścia dla pieszych zostały skrócone, przez co przechodnie szybciej schodzą z zebry umożliwiając kierowcom dalszą jazdę. Przed przejściami wyznaczone zostały strefy wyłączone z ruchu i postoju, zapewniające dobrą widoczność. Zgodnie z projektem piesi zyskają też dodatkowe przejście na wysokości kamienicy przy Odyńca 31.

- Docelowo chcemy rozebrać powierzchnie wyłączone z ruchu i wysepki, aby zastąpić je zielenią - zapowiada ZDM. - Prace z tym związane będą połączone z remontem chodnika. Termin realizacji jest uzależniony od wygospodarowania dodatkowych pieniędzy na ten cel.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy