REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

Mister Mokotowa? Biurowiec nominowany

  25 września 2020

alt='Mister Mokotowa? Biurowiec nominowany'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Zaprojektowany przez zespół JEMS Architekci biurowiec przy Puławskiej został uznany za jeden z najciekawszych nowych budynków w Warszawie.

REKLAMA

Jedną z najlepszych tradycji poprzedniej epoki był coroczny konkurs Mister Warszawy, organizowany w latach 1959-1980. Przyznawaną przez jury nagrodą architektoniczną uhonorowano m.in. Dworzec Centralny, blok przy Niskiej 11 czy Uniwersus na rogu Belwederskiej i Gagarina. A jakie budynki są ikonami współczesnej Warszawy? Poważnym kandydatem do tytułu dzisiejszego Mistera Warszawy - a przynajmniej Mistera Mokotowa - jest biurowiec Transportowego Dozoru Technicznego, nominowany do tegorocznej Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

- Biurowiec z częścią hotelową i szkoleniową stanął na fragmencie trójkątnej działki pomiędzy ulicami Puławską i Bukowińską - czytamy w opisie nominacji. - Składa się z kilku brył. Najwyższą stanowi 19-piętrowa część wieżowa (63 metry) o kilku uskokach i zróżnicowanej wysokości. Niższa część budynku wytworzyła nieistniejące wcześniej w tym miejscu pierzeje ulic. Na parterze działa część usługowa.

Najbardziej charakterystycznym elementem budynku TDT są elewacje, wykonane z betonowych prefabrykatów w kształcie litery L, tworzących ciekawy wzór z układem wąskich, pionowych okien. Za projekt odpowiada jedna z najbardziej cenionych pracowni architektonicznych w Polsce, JEMS Architekci (Olgierd Jagiełło, Paweł Majkusiak, Marek Moskal, Karol Olechnicki, Maciej Rydz, Mai Bui Ngoc, Małgorzata Charazińska, Anna Bilińska, Magdalena Sakowicz).

(dg)

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe