REKLAMA

Legionowo

bezpieczeństwo »

 

Weselnicy w Jabłonnie omal nie doprowadzili do karambolu. "Drogowi piraci nie unikną kary"

  21 kwietnia 2023

alt='Weselnicy w Jabłonnie omal nie doprowadzili do karambolu. "Drogowi piraci nie unikną kary"'
źródło: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Na "naszpikowanym" kamerami skrzyżowaniu w Jabłonnie o mały włos a doszłoby do karambolu. Trzej kierowcy jadący ul. Modlińską przejechali na czerwonym świetle na pasie do skrętu w lewo i próbowali włączyć się do ruchu na pasie do jazdy na wprost. Wszystko zarejestrowały kamery...

REKLAMA

O tym skrzyżowaniu informowaliśmy wielokrotnie. Wielu kierowców uważa, że pomimo "uzbrojenia" go w kamery z czujnikami wjazdu na czerwonym świetne, nie spełnia ono norm bezpieczeństwa. Wielu też uważa, że jest to jedynie "maszynka do zarabiania pieniędzy", z której Główny Inspektorat Transportu Drogowego chętnie korzysta. Najwięcej mandatów w Polsce. Spór sądowy o kamery w Jabłonnie Najwięcej mandatów w Polsce. Spór sądowy o kamery w Jabłonnie
Kamery w Jabłonnie należą do krajowych rekordzistów. W całej swojej czteroletniej historii "zarobiły" już ponad 23 mln zł. Czy jednak wszystko odbywa się tu zgodnie z prawem?
Same kamery zaś wprowadzają u kierowców nerwowość, gdyż nie wiedzą oni jak właściwie mają się zachować, kiedy do skrzyżowania pozostało im kilka metrów, a nagle "wyskoczy" im żółte światło. W wielu przypadkach powoduje to nagłe przyspieszenie lub nagłe hamowanie pojazdu. W przypadku obydwu reakcji - efekt może być tragiczny.

Weselnicy na Modlińskiej

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym zarejestrowało dziwny i niebezpieczny manewr, w którym uczestniczyło aż trzech kierowców. Była to próba płynnego włączenia się przez nich do ruchu na pasie do jazdy na wprost, która wymusiła gwałtowne hamowanie na kilku poprawnie jadących uczestnikach ruchu i niemal skończyła się karambolem. Dziwnie zachowująca się kawalkada najprawdopodobniej tworzyła konwój weselny, o czym mogą świadczyć balony przyczepione do lusterek i klamek samochodów jadących z włączonymi światłami awaryjnymi.

Zapraszamy na zakupy

Niebezpieczny manewr w Jabłonnie

Już początek nagrania opublikowanego przez GITD jest niestandardowy - przedstawia mężczyznę wystającego przez otwarty szyberdach w volkswagenie golfie. Przez skrzyżowanie na ul. Modlińskiej w Jabłonnie przejeżdżają za nim wspomniane przyozdobione auta. Większość pasami do jazdy na wprost, ale nie wszyscy. Chaos wprowadzili trzej kierowcy, którzy zjechali na pas do skrętu w lewo i nie mogli kontynuować jazdy. Gdy chcieli włączyć się do ruchu, jeden z weselników postanowił ich wpuścić i zaskoczył tą decyzją kierowców jadących za nim. Uprzejmość kierowcy prawie doprowadziła do karambolu kilku pojazdów, bo wymagała ostrego hamowania.

REKLAMA

Po 500 złotych mandatu i 15 punktów karnych

Kamery GITD wychwyciły wykroczenia polegające na przejechaniu na czerwonym świetle, więc kierowcom się nie upiecze. Nagranie trafiło bowiem do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, gdzie została podjęta decyzja o wystawieniu mandatów. "Drogowi piraci będą musieli zapłacić po 500 zł mandatu, dostaną też po 15 punktów karnych" - poinformowali w opisie nagrania funkcjonariusze GITD. W tym przypadku system się sprawdził.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Kierowca dwupłatowca

22.04.2023 19:07

A ten co wystawał z szyberdachu dostanie mandat za niezapięte pasy ?

# Kierowca

22.04.2023 23:13

Wystarczyłoby zamontować liczniki czasu przy światłach i każdy kierowca by wiedział ile sekund pozostało do zmiany światła. Wtedy byłoby uczciwie i bezpieczniej, ale gmina mniej by zarobiła.

# szofer.

23.04.2023 12:39

liczniki czasu (Otwock) piekna sprawa.

REKLAMA

# Solo

24.04.2023 14:08

#Kierowca napisał(a) 22.04.2023 23:13
Wystarczyłoby zamontować liczniki czasu przy światłach i każdy kierowca by wiedział ile sekund pozostało do zmiany światła. Wtedy byłoby uczciwie i bezpieczniej, ale gmina mniej by zarobiła.
No tak, bo licznik w magoczny sposób wyłączas silniki i auto staje. Jak kierowca pajac to nic nie powstrzyma.

# jedwab

25.04.2023 11:27

pewnie pajaca nic nie powstrzyma bo pajacuje...
ale ci normalni będą wiedzieć że mają się zatrzymać bo światło się zmienia.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA