REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Nowy skwer przy Anny German? Pomysł w budżecie obywatelskim

  28 marca 2024

alt='Nowy skwer przy Anny German? Pomysł w budżecie obywatelskim'
Ulica Anny German bardziej zielona? Fot. Izabela Rychter

Projekt z budżetu obywatelskiego Żoliborza daje szansę na zazielenienie, a tym samym podniesienie estetyki ulicy Anny German. Czy zostanie zrealizowany?

REKLAMA

Teren objęty projektem został niejako zapomniany przy remoncie ul. Rydygiera i zagospodarowywaniu po inwestycjach deweloperskich oraz budowie szkoły.

Więcej zieleni dla Żoliborza

Jak zauważają autorzy pomysłu Tomasz Mielcarz i Maciej Marcioch, na większości terenu nie wykonano żadnych nasadzeń zieleni niskiej. np. krzewów czy traw, a pozostawiono jedynie rosnące tu wcześniej drzewa. Mieszkańcy mijają ten teren w drodze do licznych lokali usługowych. Jest to też trasa uczęszczana przez dzieci idące do szkoły. Może warto, aby ul. Anny German nabrała większej estetyki?

Projekt za 380 tys. złotych obejmuje wykonanie m.in. zielonego placyku z miejscem do siedzenia przy skrzyżowaniu ulic German i Rydygiera. Trawnik ma być ułożony w kształt zbliżony do trójkąta i otoczony chodnikami. Teren zyskałby nową zieleń, np. brzozy, świdośliwy, byliny, trawy ozdobne i ewentualnie rośliny cebulowe.

Zapraszamy na zakupy

Mieszkańcy za zielenią

Dodatkowo pas drogowy wzdłuż ul. German 1 i 3 zostałby obsadzony krzewami lub trawami ozdobnymi. Trawniki przy budynkach zyskałyby rabaty obsadzone sosną górską, trawami ozdobnymi, bylinami oraz ewentualnie drzewami wielopiennymi, zaś trawniki położone wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 396 byłyby zrekultywowane oraz obsadzone krzewami, pnączami, trawami ozdobnymi, bylinami i roślinami cebulowymi. Dobór roślin ma wyróżniać się całorocznymi walorami ozdobnymi, a więc: obok gatunków zimozielonych będą gatunki o ozdobnych kwiatach i liściach. - Walory ozdobne będą się wzajemnie zmieniać i przenikać, w zależności od pory roku - czytamy w opisie.

Projekt oceniają urzędnicy. Jeśli zostanie dopuszczony do czerwcowego głosowania i wygra, to jego ewentualna realizacja powinna nastąpić w przyszłym roku.

REKLAMA

Czy warto zazielenić Anny German?

- Dodatkowe zazielenienie części ul. German oraz stworzenie przyjaznego miejsca, gdzie będzie można usiąść i zjeść np. lody z pobliskiej lodziarni jest dobrym pomysłem - mówi radna Izabela Rychter. - Chodnik na wysokości ul. A. German 1 i 3 jest drogą do nowej szkoły oraz popularnym deptakiem ze względu na sklepy, restauracje i kawiarnie. Najważniejsze, żeby koncepcja zazieleniania ulicy była spójna z już istniejącą i planowaną zielenią. Napisałam razem z Piotrem Wertensteinem-Żuławskim interpelację wskazującą na potrzebę modernizacji ul. German, która docelowo powinna być estetyczną i bezpieczną ulicą miejską z uwzględnieniem ruchu pieszego i rowerowego. Poprosiliśmy również, aby wszystkie uzgodnienia dotyczące okolicznych inwestycji uwzględniały docelową koncepcję tej ulicy - podsumowuje radna Rychter.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Vvv

28.03.2024 12:15

Niech najpierw ogarną chodniki przy Krasińskiego, bo albo nie ma jak dojść na przystanek autobusowy oraz tramwajowy przy sadach albo są tak popękane, że szkoda gadać.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe