Nowy maszt komórkowy na Bemowie. "Zmuszą nas do sprzedaży mieszkań"
19 maja 2020
- Proszę o interwencję w sprawie planowanej budowy stacji bazowej Play na dachu budynku centrum handlowego Carrefour. Mieszkańcy są oburzeni - alarmuje czytelnik.
- Sprzeciwiam się budowie stacji bazowej telefonii komórkowej Play na dachu budynku centrum handlowego przy ulicy Powstańców Śląskich 126 zlokalizowanej w bliskiej odległości od mojego mieszkania (16 m od budynku Osmańczyka 11), osiedli mieszkaniowych, ogródków działkowych i zakładów usługowych przy ulicach: Osmańczyka, Piastów Śląskich, Oławskiej, Krasnodębskiego, Powstańców Sląskich oraz ścieżki schodzenia lotniska Warzawa-Babice - pisze pan Andrzej.
Przekonuje, że budowa ogranicza mieszkańcom prawo do zagospodarowania nieruchomości, degradując wartość użytkową budynków i gruntu. - Działanie stacji bazowej telefonii komórkowej w bezpośrednim sąsiedztwie naszych mieszkań i działek spowoduje nie tylko znaczącą utratę ich wartości, ale również poważnie zagrozi zdrowiu naszych rodzin, co w efekcie może zmusić niektórych właścicieli do sprzedaży mieszkań i zmiany miejsca zamieszkania.
Ekrany akustyczne czy więcej drzew przy Lazurowej?
Co jakiś czas powracają pomysły stawiania ekranów dźwiękoszczelnych na ulicy Lazurowej, na jej całej długości. Urzędnicy nie widzą takiej potrzeby, zwalając winę na kierowców, którzy jadą szybciej niż powinni. Perspektywą na pogodzenie interesów wszystkich jest zieleń. Czy to pomoże?
Należy się więc liczyć z potencjalnymi wnioskami ze strony właścicieli o odszkodowania w związku ze spadkiem wartości naszych nieruchomości, a także utratą zdrowia - przekonuje pan Andrzej.
Stacja Play na Bemowie - nie w technologii 5G
Inwestycja Play na Bemowie jest obecnie na etapie procedury przygotowawczej związanej z pozyskiwaniem zgód administracyjnych potrzebnych do rozpoczęcia budowy. - Stacja znajduje się ponad 100 metrów od najbliższych budynków mieszkalnych spełniając tym samym wymagane prawem normy środowiskowe związane z bezpieczeństwem. Jesteśmy świadomi, iż budowa wywołuje emocje wśród lokalnej społeczności, jednocześnie pragniemy zauważyć, że w Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc jest to inwestycja, która w żaden sposób się nie wyróżnia. Rozwijając naszą infrastrukturę sieciową, zawsze dbamy o przestrzeganie prawa i staranne dostosowywanie się do wszelkich regulacji, które nas dotyczą. Jednocześnie wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów związane z zapewnieniem wysokiej jakości usług. Nie inaczej jest w przypadku inwestycji na Bemowie, gdzie planowana infrastruktura zdecydowanie poprawi zasięg usług, który był dotychczas niewystarczający z uwagi na zbyt niskie zagęszczenie stacji bazowych w tej okolicy - wyjaśnia Jan Pilewski z biura prasowego Play. Planowana inwestycja obecnie nie zakłada wykorzystania urządzeń technologii 5G. Jednak jak przekonują w sieci Play, nawet ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego.
Mieszkańcy chcą lepszego zasięgu
- Czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatniej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze - wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja. Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych - przekonuje Jan Pilewski.
(DB)
.







































