REKLAMA

Targówek

drogi

 

Nowe skrzyżowanie Wysockiego z Poborzańską. To nie koniec zmian

  3 listopada 2023

Nowe skrzyżowanie Wysockiego z Poborzańską. To nie koniec zmian
źródło: ZDM

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania ulicy Wysockiego z Poborzańską i Warszawskim Świtem. Wskutek tej inwestycji ulice Poborzańska i Warszawski Świt zostały ze sobą połączenie. Co jeszcze zmieni się w tej części Bródna?

REKLAMA

Bródno rejonie Domu Kultury Świt rozwija się w bardzo szybkim tempie. Trudno się temu dziwić - w pobliżu jest ostatnia stacja metra, linia tramwajowa i przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej nie tak dawno otwarte zostało tu przecież metro. Również tereny zielone, jak choćby park Bródnowski, zachęcają do zamieszkania w tych okolicach. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Atrakcyjna lokalizacja przyciąga deweloperów, którzy stawiają liczne nowe budynki. Tak stało się w pobliżu ul. Wysockiego, gdzie firma Home Invest realizuje inwestycję "Warszawski Świt".

- Dla nas to doskonała okazja, aby zmodernizować uliczną infrastrukturę na koszt prywatnego inwestora. Egzekwowanie obowiązku nałożonego na deweloperów reguluje ustawa o drogach publicznych. Naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby wykonywana przebudowa niosła jak najwięcej korzyści dla mieszkańców - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Pierwszy etap na Bródnie zakończony

Umowa zawarta z deweloperem zakłada realizację zmian w okolicach ul. Wysockiego w czterech etapach. Pierwszy z nich dotyczył przebudowy skrzyżowania z ul. Warszawski Świt i Poborzańską. Zakres prac obejmował przede wszystkim budowę sygnalizacji świetlnej oraz wykonanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo wraz z przebudową chodnika i drogi dla rowerów - rowerzyści zyskali tu komplet przejazdów. Zupełnie nowe jest również oświetlenie. Przebudowany został też wlot ul. Poborzańskiej - prace polegały na wymianie nawierzchni, przebudowie drogi dla rowerów oraz chodników. Dodatkowo, po wschodniej stronie ul. Wysockiego (skrzyżowanie z ul. Warszawski Świt) wykonana została droga dla rowerów (włączona w ul. Zagraniczną) Z kolei na skrzyżowaniu Wysockiego i Bazyliańskiej doposażona została sygnalizacja świetlna (m.in. w automatyczną detekcję).

Zapraszamy na zakupy

Kolejne etapy na Bródnie

Przebudowa skrzyżowania Wysockiego z Poborzańską to nie koniec zmian, do których zobowiązany jest deweloper. W dalszej kolejności planowana jest przebudowa skrzyżowania z ul. Bartniczą (na jej wysokości powstanie nowe osiedle) czy budowa drogi dla rowerów od Bazyliańskiej, przez Poborzańską do planowanej drogi. JR.

 

Komentarze (1)

# srtb

05.11.2023 16:43

I oczywiście pieszy traktowany jak intruz na skrzyżowaniu. Brak przejśc przez ścieżki...
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy