REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Białołęka

REKLAMA

# DWS

21.02.2023 08:50

Cała ulica Skarbka z Gór to miejsce przeklęte przez Boga i ludzi i mam pełne prawo wypowiadać się w tej sprawie, bo mieszkałem tam kilkanaście lat. Wyprowadziłem się z resztą niedaleko, bo też na Białołękę, ale do znacznie przyjemniejszej okolicy.
Ale wracając do SzG - grzechem głównym okolicy jest sama ulica, która w zasadzie na całej długości wygląda tak: wąska jezdnia, po obydwu stronach wąskie chodniki, jakiś wąziutki pasek trawnika i zaraz za nimi płoty poszczególnych osiedli. Nie da się zbudować chociażby zatok dla autobusów, czy wiat przystankowych, bo fizycznie nie ma gdzie. Jak w porannym szczycie ludzie czekają na autobus, to idący chodnikiem muszą się przez nich przedzierać, albo omijać trawnikiem. Korki na porządku dziennym, bo ze wszyskich osiedli ludzie wjeżdżają / wyjeżdżają właśnie na SzG, a jest tych ludzi trochę. Autobusy stojące na przystankach blokują cały ruch, tak samo, jak samochody dostawcze dostarczające towar do sklepów. Zbudowano lokale usługowo handlowe, ale nikt nie pomyślał o wygospodarowaniu miejsca na dostawy do nich. Kolejny sprawa, to niemal kompletny brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych (dosłownie kilka na całą ulicę) - nie jest to zazwyczaj problemem dla mieszkańców, bo mają w większości wykupione miejsca postojowe na swoich osiedlach, ale wystarczy, że przyjadą do nas jacyś goście i już robi się kłopot, bo jedyna opcja to wjechanie na osiedle i przycupnięcie gdzieś. Wiele razy musiałem wysłuchiwać narzekań, w jakim beznadziejnym miejscu mieszkam, że trzeba się tłumaczyć cieciowi na bramie gdzie się jedzie, do kogo, po co, na jak długo i potem i tak łaskę robi, że wpuszcza.
Dodatkowo w okolicy do tej pory nie ma sieci ciepłowniczej, więc wszystkie osiedla są ogrzewane gazem, co może być kosztowne w obecnej sytuacji.

# Solo

21.02.2023 09:28

Spoko, ludzie kupią. Zrobią dobrą cene na poziomie 8k i będzie szał. Przyjezdni łykną wszystko, bo oni nie sprawdzaja gdzie - ważne, że Warszawa.

# nnn

21.02.2023 10:57

Biada wierzącym w reklamę.

REKLAMA

# Ydck

21.02.2023 11:56

Kolejne prestiżowe osiedle dla inteligentnych inaczej.

# Czytelnik

21.02.2023 13:23

Patodzielnica, przyszłe slumsy spowite smrodem z czajki.

# Żebrak z dolin

21.02.2023 19:16

Za czterdzieści lat Polska będzie wydawać miliardy na rewitalizację i rehabilitację tej zabudowy. Ale na razie się buduje, bo łosie kupią wszystko...

REKLAMA

# Gtyg

23.02.2023 23:56

#DWS napisał(a) 21.02.2023 08:50
Cała ulica Skarbka z Gór to miejsce przeklęte przez Boga i ludzi
Święte słowa!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA