REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Nieludzka opiekunka na Tarchominie. Okradła schorowaną kobietę

  24 listopada 2022

Nieludzka opiekunka na Tarchominie. Okradła schorowaną kobietę
źródło: Pixabay

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Tarchominie zatrzymali nieuczciwą opiekunkę schorowanej kobiety. 38-latka bez pozwolenia wykonała dziewięć transakcji kartą płatniczą swojej podopiecznej. Ponieważ kobieta była wcześniej karana za podobne przestępstwo, odpowie w warunkach recydywy.

REKLAMA

46-letnia mieszkanka Białołęki zwróciła się o pomoc do policjantów z komisariatu przy Myśliborskiej. Zawiadomiła, że wyznaczona jej do pomocy opiekunka przywłaszczyła sobie kartę płatniczą i bez zgody wykonała nią kilka transakcji.

Opiekunka okradła chorą

Z wyjaśnień 46-latki wynikało, że kobieta, która odwiedzała ją w domu dwa razy w tygodniu, robiła dla niej zakupy, za które płaciła jej kartą. Pewnego dnia zniknęła.

Następnego dnia mieszkanka Białołęki zalogowała się na swoje konto bankowe i stwierdziła, że brakuje na nim kilku tysięcy złotych.

Okazało się, że sześciokrotnie wypłacono gotówkę i dwa razy użyto jej karty do zapłaty za zakupy. Natychmiast skontaktowała się z opiekunką. Ta starała się przekonać ją, że nie ma nic wspólnego ze sprawą. Twierdziła również, że kartę oddała jej podczas ostatniego spotkania.

Płaciła cudzą kartą

46-latka zadzwoniła do banku. Potem zdecydowała się powiadomić policję. Dochodzeniowcy, którzy zajęli się sprawą, bardzo dokładnie przeanalizowali wszystkie informacje dostarczone przez pokrzywdzoną. Następnie zatrzymali jej 38-letnią opiekunkę.

Policjanci przesłuchali kobietę i przedstawili jej zarzuty dotyczące wykonania dziewięciu nieautoryzowanych transakcji na łączną kwotę ponad 4 tys. zł. Ponieważ 38-latka była już wcześniej karana za podobne przestępstwo, grozi jej odpowiedzialność karna w warunkach recydywy. Za przestępstwo, o popełnienie którego kobieta jest podejrzana, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat. W warunkach recydywy kara może urosnąć do piętnastu lat więzienia.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA