REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo »

 

Niebezpieczny zjazd w Obozową: zagrożeni rowerzyści

  21 listopada 2012

alt='Niebezpieczny zjazd w Obozową: zagrożeni rowerzyści'

Pędzące Trasą AK samochody bez zbytniego zmniejszania prędkości zjeżdżają w ulicę Obozową. - I trafiają na ścieżkę rowerową. Trzeba tam postawić dodatkowe światła - alarmuje wiceprzewodniczący rady dzielnicy Marek Makuch.

REKLAMA

W czym problem? Pod wiaduktem przy Obozowej oprócz ulicy biegnie ścieżka rowerowa. Jeżeli zjeżdżający z Trasy AK ma akurat zielone światło, nie zwalnia i ze sporą prędkością wpada na ścieżkę.

- Kierowcy robią to często z naprawdę bardzo dużą prędkością. Rowerzyści a także piesi mający zielone światło, nie są zabezpieczeni na wypadek uderzenia. Sam byłem świadkiem, zresztą też jechaliśmy na rowerach, właśnie takiego zjazdu samochodu. Uważam, że konieczne jest postawienie w tym miejscu dodatkowego czerwonego światła tuż przed samą ścieżką rowerową, bo taka możliwość istnieje i w ten sposób unikniemy ryzyka wypadku - argumentuje radny.

- Faktycznie, jest w tym miejscu niebezpiecznie. Co tydzień jadę tamtędy do hali sportowej przy Księcia Bolesława. Raz zdarzyło mi się, że samochód prawie we mnie wjechał. Byłem na rowerze, jechałem prawidłowo, a z góry zjechał samochód. Udało mu się zahamować na centymetry przede mną.

Są tam ostrzegawcze światła pulsacyjne. Po prostu kierowcy muszą uważać - mówi rzecznik ZDM.
Ja omal się nie przewróciłem i jeszcze usłyszałem co nieco od właściciela samochodu - potwierdza Olgierd, dziennikarz często przemieszczający się za pomocą dwóch kółek po ulicach Warszawy.

- W tym miejscu niczego nie planujemy, ale skoro jest zgłoszenie, to przyjrzymy się problemowi. Do kierowców apelujemy o ostrożność. Niektórzy próbują przejeżdżać na żółtym świetle. Specjalnie pod kątem naszej rozmowy, przemierzając tę trasę, przyjrzałem się sytuacji z bliska. Są tam ostrzegawcze światła pulsacyjne. Po prostu kierowcy muszą uważać - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj.

Koszt postawienia dodatkowego światła wyniósłby jakieś 500 tys. zł. W tym roku już nie ma na to pieniędzy. Czy znajdą się w przyszłym? Bardzo wątpliwe.

mac

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Alfista

22.11.2012 09:25

Dodatkowe światła, dodatkowe światła... na pewno się wszystkim przydadzą! I rowerzyści oraz piesi, też OCZYWIŚCIE będą z nich PRAWIDŁOWO korzystać...

# Geo Graff

22.11.2012 10:07

Kto to pisał? Co za słój? Przecież to jest zjazd w ul. Obozową z Al. Prymasa Tysiąclecia a nie z Trasy AK! Trasa AK prowadzi z Mostu Grota na zachód a nie na południe.

# Obiektywny

22.11.2012 13:29

ZDM twierdzi że sygnalizatora nie ustawi bo i tak Tramwaje Warszawskie przebudują torowisko wraz z ulicą więc wtedy będą nowe sygnalizatory w tym miejscu.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy