REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo

 

Niebezpieczny zjazd w Obozową: zagrożeni rowerzyści

  21 listopada 2012

Niebezpieczny zjazd w Obozową: zagrożeni rowerzyści

Pędzące Trasą AK samochody bez zbytniego zmniejszania prędkości zjeżdżają w ulicę Obozową. - I trafiają na ścieżkę rowerową. Trzeba tam postawić dodatkowe światła - alarmuje wiceprzewodniczący rady dzielnicy Marek Makuch.

REKLAMA

W czym problem? Pod wiaduktem przy Obozowej oprócz ulicy biegnie ścieżka rowerowa. Jeżeli zjeżdżający z Trasy AK ma akurat zielone światło, nie zwalnia i ze sporą prędkością wpada na ścieżkę.

- Kierowcy robią to często z naprawdę bardzo dużą prędkością. Rowerzyści a także piesi mający zielone światło, nie są zabezpieczeni na wypadek uderzenia. Sam byłem świadkiem, zresztą też jechaliśmy na rowerach, właśnie takiego zjazdu samochodu. Uważam, że konieczne jest postawienie w tym miejscu dodatkowego czerwonego światła tuż przed samą ścieżką rowerową, bo taka możliwość istnieje i w ten sposób unikniemy ryzyka wypadku - argumentuje radny.

- Faktycznie, jest w tym miejscu niebezpiecznie. Co tydzień jadę tamtędy do hali sportowej przy Księcia Bolesława. Raz zdarzyło mi się, że samochód prawie we mnie wjechał. Byłem na rowerze, jechałem prawidłowo, a z góry zjechał samochód. Udało mu się zahamować na centymetry przede mną.

Są tam ostrzegawcze światła pulsacyjne. Po prostu kierowcy muszą uważać - mówi rzecznik ZDM.
Ja omal się nie przewróciłem i jeszcze usłyszałem co nieco od właściciela samochodu - potwierdza Olgierd, dziennikarz często przemieszczający się za pomocą dwóch kółek po ulicach Warszawy.

- W tym miejscu niczego nie planujemy, ale skoro jest zgłoszenie, to przyjrzymy się problemowi. Do kierowców apelujemy o ostrożność. Niektórzy próbują przejeżdżać na żółtym świetle. Specjalnie pod kątem naszej rozmowy, przemierzając tę trasę, przyjrzałem się sytuacji z bliska. Są tam ostrzegawcze światła pulsacyjne. Po prostu kierowcy muszą uważać - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj.

Koszt postawienia dodatkowego światła wyniósłby jakieś 500 tys. zł. W tym roku już nie ma na to pieniędzy. Czy znajdą się w przyszłym? Bardzo wątpliwe.

mac

 

Komentarze (3)

# Alfista

22.11.2012 09:25

Dodatkowe światła, dodatkowe światła... na pewno się wszystkim przydadzą! I rowerzyści oraz piesi, też OCZYWIŚCIE będą z nich PRAWIDŁOWO korzystać...

# Geo Graff

22.11.2012 10:07

Kto to pisał? Co za słój? Przecież to jest zjazd w ul. Obozową z Al. Prymasa Tysiąclecia a nie z Trasy AK! Trasa AK prowadzi z Mostu Grota na zachód a nie na południe.

# Obiektywny

22.11.2012 13:29

ZDM twierdzi że sygnalizatora nie ustawi bo i tak Tramwaje Warszawskie przebudują torowisko wraz z ulicą więc wtedy będą nowe sygnalizatory w tym miejscu.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA