REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

zdrowie

 

Nie brakuje krwiodawców

  15 marca 2003

Klub Honorowych Dawców Krwi "Dar Serca" działa już drugie ćwierćwiecze. Od trzech lat pod patronatem władz Łomianek oraz Bielan.

REKLAMA

Członkami klubu są m.in. burmistrz Łomianek Łucjan Sokołowski oraz jego zastępca Jan Grądzki. Ten drugi jest nawet zasłużonym krwiodawcą.

- Podstawowa działalność klubu to organizowane cyklicznie akcje honorowego oddawania krwi - poinformowano nas w łomiankowskim wydziale promocji i kontaktów z mediami. - Wielu mieszkańców Łomianek to członkowie klubu, którzy przekazują potrzebującym ów dar ratujący zdrowie i życie po kilka razy w roku.

Tylko w trakcie "Dni Łomianek" w ubiegłym roku 22 osoby oddały łącznie 10 litrów krwi. W centrum miasta zaparkował ambulans Polskiego Czerwonego Krzyża i osoby, które chciały oddać krew mogły się zgłosić.

Krwiodawcy związani z klubem spotykają się nie tylko przy okazji akcji oddawania krwi. Uczestniczą w zlotach i piknikach. Wraz z rodzinami chodzą na wycieczki do Kampinoskiego Parku Narodowego. Najbliższą okazją do miłego spotkania będzie rajd związany z tradycją topienia Marzanny. To już niedługo. Ściśle powinno być pierwszego dnia wiosny, ale będzie drugiego, czyli 22 marca, w sobotę. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą uzyskać bliższe szczegóły telefonując do siedziby klubu (834-74-50).

aga

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA