REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

bezpieczeństwo

 

Straż miejska uczy samoobrony. Zajęcia już nie tylko dla pań

  17 stycznia 2023

Straż miejska uczy samoobrony. Zajęcia już nie tylko dla pań
źródło: Pixabay

We wtorek 17 stycznia ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia z technik samoobrony, prowadzone przez warszawską straż miejską. W tegorocznej edycji po raz pierwszy znalazły się lekcje dla mężczyzn.

REKLAMA

Ruszają zapisy na bezpłatne kursy samoobrony bez użycia broni palnej, prowadzone przez instruktorów straży miejskiej pod hasłami "Bezpieczna warszawianka" i "Bezpieczny warszawiak".

Bezpłatne zajęcia samoobrony

W poprzednich edycjach na zajęcia mogły zapisywać się tylko kobiety. W ruszającej wkrótce edycji po raz pierwszy - w ramach dodatkowej grupy - podstawowe techniki samoobrony będą mogli poznać także mężczyźni. Straż miejska zajmuje budynek szkolny. Dzieci przybywa, ale strażnicy... ważniejsi Straż miejska zajmuje budynek szkolny. Dzieci przybywa, ale strażnicy... ważniejsi
W 2013 roku strażnicy wprowadzili się do świeżo wyremontowanej szkoły z zastrzeżeniem, że w razie potrzeby zmienią lokalizację. Zadomowili się jednak na dobre.
Na kurs można zapisać się 17 i 18 stycznia, dzwoniąc w godzinach od 8:00 do 14:00 pod numer telefonu 22 855-33-13.

- Zajęcia dla pań zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie ogłaszania kolejnych zapisów coraz częściej dzwonili też panowie, którzy chcieli wziąć w nich udział. Dlatego po raz pierwszy w tegorocznej edycji zimowo-wiosennej otwieramy osobną grupę dla mężczyzn - mówi Tadeusz Birke, naczelnik wydziału szkolenia warszawskiej straży miejskiej.

REKLAMA

"Nauczą, jak zwrócić się o pomoc"

W trakcie zajęć warszawiacy poznają podstawowe techniki samoobrony. Uczestnicy będą mogli nauczyć się unikania i identyfikacji zagrożeń oraz radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji.

"Podczas zajęć strażnicy nauczą uczestników, jak zwrócić się o pomoc do osób postronnych, jak wykorzystać do obrony własnej przedmioty codziennego użytku" - zapowiada straż miejska.

Instruktorzy technik i taktyki interwencji, na co dzień szkolący strażników miejskich, zaprezentują też podstawowe sposoby obezwładnienia napastnika, które w krytycznej sytuacji mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Zaplanowano również zajęcia z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Cały kurs składa się z dziewięciu spotkań raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego i potrwają do końca marca. Szkolenia dla mężczyzn odbywać się będą przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola). Kobiety będą miały do wyboru lokalizacje przy ul. Sołtyka 8/10 oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe).

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# pomieszanie funkcji

21.01.2023 11:11

To chwalebne, że uczy, że bezpłatnie, czyli warszawski podatnik i tak za to płaci pensję straży, bo wątpić należy, by strażnicy robili to w czasie wolnym. Ale warszawska straż miejska powinna przede wszystkim pilnować, by warszawiak czuł się bezpiecznie w mieście, a nie chodził chyłkiem, bo mogą go wszędzie napaść i ma się bronić sam, skoro straż zajmuje się szkoleniem mieszkańców zamiast ich chronić i bronić SAMA.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA