REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0
Białołęka

sport »

 

Na Strumykowej dzieci garną się do zapasów

  10 kwietnia 2012

alt='Na Strumykowej dzieci garną się do zapasów'
www.bos.waw.pl

- Codziennie dzwoni telefon z pytaniem od rodziców, czy możemy przyjąć kolejne dziecko. Zapasy są u nas coraz bardziej popularne - cieszy się Radosław Radtke z UKS Talent, wybrany trenerem roku 2011 na Białołęce

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0
W dawnych czasach polscy zapaśnicy zdobywali mnóstwo medali na największych światowych imprezach. Ich walki pokazywała telewizja, dyscyplina była bardzo popularna. Nie tylko w mniejszych miejscowościach. To się zmieniło. Młodzież nie garnie się do sportu jak kiedyś, a do zapasów nie garnie się zdecydowanie. Na Białołęce jest inaczej. - Trenujemy z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 342. Zaadaptowaliśmy szkolny hall, który pęka w szwach - mówi trener roku.

Radtke został wybrany najlepszym szkoleniowcem, natomiast jego zawodnik Olivier Sanza zajął drugie miejsce w IX Plebiscycie na Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki. Wygrał kolarz MTB Mateusz Kąkolewski, trzeci był Bartek Smoczyński uprawiający enshin karate. Sanza niedawno awansował do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w Myślicach. Wcześniej zdobywał medale nie tylko na turniejach ogólnopolskich, ale i zagranicznych.

Młodzi atleci z UKS Talent wzięli udział w międzynarodowym turnieju w duńskim Aarhus. W kategorii wiekowej młodzików wywalczyli tam dwa medale - Mateusz Langowski srebro i Paweł Milewski brąz. Jeszcze lepiej było w punktacji drużynowej, w której jako Warsaw Team Poland okazali się najlepsi. Białołęccy zapaśnicy urodzeni w latach 1998-2000 wywalczyli następnie drugie miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, tak w stylu wolnym, jak i klasycznym. Finał WOM w stylu wolnym odbył się zresztą w hali przy ul. Strumykowej 21 na Białołęce.

- Mamy kilku dobrze zapowiadających się chłopców. Przychodzą do nas trenować także dziewczęta. Często trafiają do nas te bardziej niepokorne i znakomicie sobie radzą. Zapasy to sport nie wymagający specjalnego sprzętu. Wystarczy przyjść na trening, wejść na matę i zacząć trenować. Zdarza się, że rodzice przyprowadzają dzieci trochę na siłę, a im tak się podoba, że zostają. My nikogo do niczego nie zmuszamy - mówi trener Radtke.

Zapasy mają mocne oparcie we władzach dzielnicy. Pod koniec marca został zorganizowany II turniej minizapasów, w którym wzięło udział aż 107 dzieci. Gościem specjalnym był medalista mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich - Andrzej Supron.

mac

 

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Komentarze (4)

# rodzic

10.04.2012 23:14

az 107 dzieci? w turnieju judo w listopadzie w hali BOSu udział wzięło prawie 500 zawodników

# trener

13.04.2012 18:32

tak , z jednej szkoły 342 w Warszawie startowało 107 uczniów:) Pozdrawiam judoków, to fajny sport

# sceptyk

16.04.2012 14:58

Dzieci biorą życie w swoje ręce. Im szybciej nauczą się walczyć o miejsce w autobusie do edukacji/pracy tym łatwiej im będzie póżniej

REKLAMA

cemat box 2cemat box 0

# gjs

18.04.2012 10:56

Pozdrawiamy zapaśników, zapasy to fajny sport. Mam nadzieję, że sporty walki będą kiedyś bardziej doceniane.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

olowkowa kraina 002 3olowkowa kraina 002 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

atal 002 2atal 002 0

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni