REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

Na Nowym Mieście powstanie hala sportowa

  27 marca 2023

alt='Na Nowym Mieście powstanie hala sportowa'
źródło: UD Śródmieście

Przy Ciasnej na warszawskim Nowym Mieście powstanie hala sportowa podzielona na trzy sektory, a także siłownia, sala fitness i przestrzeń sensoryczna dla dzieci. W poniedziałek 20 marca Urząd Dzielnicy Śródmieście podpisał umowę na budowę obiektu sportowego za 24,3 miliona złotych.

REKLAMA

Nowa hala sportowa wyrośnie przy Szkole Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego przy ul. Ciasnej 13. Polonia z nowym stadionem, halą i zapleczem sportowym Polonia z nowym stadionem, halą i zapleczem sportowym
We wtorek 30 listopada okazało się, że na budowę linii tramwajowej na Stegny i do Wilanowa brakuje na razie co najmniej 448 mln zł. Kilka godzin później urząd miasta podpisał umowę na projekt nowego stadionu Polonii, na który zamierza wyłożyć ponad 100 mln zł.
Jak piszą śródmiejscy urzędnicy, w ciągu ostatnich 26 lat uczniowie stawali na podium ponad 1000 razy, plasując swoją podstawówkę w czołówce najlepszych szkół sportowych nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce.

Sukcesy warszawskiej szkoły

"Tylko w zeszłym tygodniu dołożyli kilkadziesiąt medali z zawodów pływackich w Raciborzu, gdzie zdobyli Mistrzostwo Polski Szkół Sportowych w pływaniu. Drugi raz z rzędu. Na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich mają mocne drużyny w piłce nożnej i siatkówce. Są też w czołówce krajowej biegów przełajowych" - zachwala urząd dzielnicy.

Wszystko to dzieje pomimo bardzo ograniczonej infrastruktury, jaką może obecnie zaoferować szkoła. Zajęcia prowadzone są w niewielkiej sali gimnastycznej, na szkolnych korytarzach i w szatniach przerobionych na małe sale do ćwiczeń.

Zapraszamy na zakupy

Nowa hala sportowa w Warszawie

Już niebawem to się zmieni. W poniedziałek 20 marca 2023 roku na terenie szkoły podpisana została umowa na budowę wielofunkcyjnego kompleksu sportowego. Znajdą się w nim siłownia, sala fitness, salki szkoleniowe do nauczania strategii, taktyki, omawiania treningów i prowadzenia treningu psychologicznego. Będzie też sala do terapii sensorycznej dla uczniów ze szczególnymi potrzebami, trybuna na 190 osób oraz szatnie.

- Bardzo się cieszę, że przystępujemy do tej inwestycji. Będzie to nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks sportowy, ponad 3,5 tysiąca m2 powierzchni użytkowej. Podczas tylko jednej lekcji będzie mogło tu ćwiczyć jednocześnie pięć klas (w hali sportowej, siłowni, sali fitness). W ciągu jednego dnia to nawet 30-35 godzin lekcyjnych wychowania fizycznego. W całym tygodniu to ponad 150 godzin, nie licząc oczywiście zajęć dodatkowych - wylicza burmistrz Aleksander Ferens.

REKLAMA

Duża inwestycja w Warszawie

Nowa hala będzie mieć wymiary 39x52 metrów. Wykonawca ma 635 dni na zaprojektowanie i wybudowanie całego obiektu.

Wartość inwestycji wynosi 24,3 mln zł brutto i nie obejmuje wyposażenia wewnętrznego. Na ten cel urząd dzielnicy zarezerwował dodatkowe pieniądze. Zakończenie budowy jest planowane na czwarty kwartał przyszłego roku.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Jam Łasica

11.04.2023 15:07

A co z boiskiem, ktore wygrało w budżecie obywatelskim?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break