REKLAMA

Mokotów

przestrzeń miejska »

 

Na Mokotowie powstanie nowy park

  30 maja 2023

alt='Na Mokotowie powstanie nowy park'
wizualizacja, autor: LS-Project Maciej Sikorski

Na niezagospodarowanym dotychczas obszarze między blokami, biurowcami, hotelami przy ul. Suwak powstanie park linearny. Jak teren wzdłuż linii kolejowej na Służewcu ma wyglądać i kiedy przyjdą zmiany?

REKLAMA

Na niezagospodarowanym dotychczas obszarze między blokami, biurowcami, hotelami i linią kolejową przy ul. Suwak powstanie park linearny o powierzchni 20 tys. m2. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Jego największym atutem będzie różnorodna zieleń - posadzonych zostanie 50 drzew, w tym ozdobne odmiany jabłoni. Pojawią się też trzy odmiany klonu i lipa drobnolistna. Powierzchnię 4200 m2 zajmą krzewy, 3200 m2 - byliny i aż 5200 m2 - trawnik oraz łąka kwietna, na których będą mogli odpoczywać mieszkańcy. Łąka kwietna będzie także przyciągać owady zapylające. Wyróżniającym się elementem krajobrazu będzie istniejące runo z bluszczu pospolitego, obok którego będzie można przejść pomostem.

Stylistyka kolejowa, hamaki i leżaki

W ukształtowanie terenu wpisano trzy niecki infiltracyjne, w których będzie gromadzić się woda opadowa. Takie rozwiązanie zabezpieczy zarówno przed podtopieniami, jak i przed suszą. Ogrody deszczowe będą porośnięte roślinnością dostosowaną do każdej z tych sytuacji. Będą także stanowić miejsce schronienia dla zwierząt. Słupy trakcyjne po istniejących bocznicach kolejowych zostaną zachowane a elementy małej architektury na terenie południowego łącznika z ul. Suwak będą nawiązywać do stylistki kolejowej. Teren zostanie oświetlony latarniami. Przy ścieżkach spacerowych pojawi się 60 ławek, do odpoczynku będą służyły również hamaki i leżaki.

Zapraszamy na zakupy

Kiedy powstanie nowy park?

W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się uporządkowaniem terenu zachowując zieleń dawnych ogródków działkowych. Następnie zostaną wykonane nowe alejki z nawierzchni mineralnej oraz ustawione ławki i kosze na śmieci. Na samym końcu posadzona będzie zieleń. Nowy park na styku Mokotowa, Ursynowa i Ochoty to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Zakończenie metamorfozy tego miejsca zaplanowano na II kwartał 2024 roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break