REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Sportowe inwestycje dla Mokotowa. Głosujemy!

  15 czerwca 2023

alt='Sportowe inwestycje dla Mokotowa. Głosujemy!'
źródło: Facebook/OSiR Mokotów

Tylko do 30 czerwca trwa głosowanie w budżecie obywatelskim Mokotowa. Przyjrzyjmy się zatem sportowym projektom inwestycyjnym, które dzięki głosom mieszkańców, mogą wzbogacić sportową ofertę dla dzieci, młodzieży a także dorosłych.

REKLAMA

Profesjonalna, wolno stojąca i ogólnodostępna ścianka wspinaczkowa do uprawiania boulderingu (wspinaczka na małej wysokości, bez potrzeby asekuracji liną) to propozycja Mariusza Gaczyńskiego. Obiekt za ponad 655 tys. złotych miałby stanąć na publicznym, dostępnym bez ograniczeń terenie parku im. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Dygata, pomiędzy ulicami Konstancińską i Jana III Sobieskiego, w bezpośredniej bliskości osiedli na Sadybie i Stegnach. Ścianka przeznaczona byłaby dla osób w dowolnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

- Ideą projektu jest zapewnienie miejsca do uprawiania sportu i promowania go w przestrzeni publicznej. Obiekt poszerza ofertę aktywnej rekreacji w parku im. Stanisława Dygata, największego terenu zielonego w tej części Mokotowa - przekonuje autor projektu.

Mokotowska ślizgawka

Projekt za 480 tys. zł zakłada utworzenie syntetycznego, zadaszonego, oświetlonego i bezpłatnego sezonowego lodowiska, dostępnego od października do grudnia 2024 roku. Obiekt byłby zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 205 przy ul. Spartańskiej 4. Będzie możliwość wypożyczenia łyżew oraz akcesoriów do jeżdżenia dla dzieci.

Wstąp do księgarni

Street Workout w parku Dygata?

Michał Turek proponuje stworzenie plenerowej siłowni kalistenicznej w miejscu jednego ze starych kortów tenisowych przy parku Dygata. Wyposażenie siłowni składać by się miało z klatki do ćwiczeń zawierającej takie elementy jak: drążki umieszczone na różnych wysokościach, drabinki, skośną ławkę, poręcze i kółka gimnastyczne. Niezbędna będzie również wymiana nawierzchni na syntetyczną. W ramach projektu wykonana zostałaby też ławka do odpoczynku, śmietnik i tablica z regulaminem. Koszt: 260 tys. zł.

REKLAMA

Huśtawka integracyjna przy św. Bonifacego

Aneta Żmijewska proponuje umieszczenie specjalnej huśtawki przystosowanej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, na terenie sportowo-rekreacyjnym Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 339 przy św. Bonifacego 10. Koszt instalacji został oszacowany na 350 tys. zł.

REKLAMA

Od klepiska do boiska przy Tynieckiej

Michał Dondalski proponuje wybudowanie wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 40x20 m o nawierzchni poliuretanowej oraz placu do kalisteniki (street workout) z bezpieczną nawierzchnią na terenie Szkoły Podstawowej 157 przy ul. Tynieckiej 25.

- W okolicy brakuje infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Teren szkoły jest idealnym miejscem, gdzie z boiska i urządzeń do ćwiczeń w ciągu dnia korzystałaby młodzież szkolna, a popołudniu i w weekendy okoliczni mieszkańcy - przekonuje autor projektu oszacowanego na 1,2 mln złotych.

Czy projekty zyskają akceptację mieszkańców? Przekonamy się już w lipcu. Głosować można do 30 czerwca na stronie urzędu miasta: bo.um.warszawa.pl. Ewentualna realizacja w przyszłym roku!

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA